Aktualności

Gala z okazji 20-lecia Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego
21.06.2018 (czwartek), godz. 19.00
Aula Uniwersytetu Zielonogórskiego
ul. Podgórna 50
Zielona Góra

Bilety: 20/10
Do nabycia w sklepie muzycznym MUZ-ART., Klub Studencki „U Ojca” oraz na godzinę przed koncertem

20 Years In Full Swing20-lecie Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego, uroczysta gala 21 czerwca

Wystąpią:

Andrzej Dąbrowski - śpiew
Wojciech Myrczek - śpiew
Paulina Gołębiowska - śpiew
Magdalena Janicka - śpiew
Marcelina Bienkiewicz - śpiew
Andrei Konstantinov - saksofon
Zespół Wokalny - Warsztat Jazzowy p/k Pauliny Gołębiowskiej
Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego p/d Jerzego Szymaniuka

Koncert 20 Years In Full Swing jest pierwszym z cyklu koncertów, które będą towarzyszyły obchodom Jubileuszu 20-lecia.  Do stycznia przyszłego roku odbędą się jeszcze 3 koncerty – w październiku (koncert z okazji Inauguracji Roku Akademickiego 2018/2019), w listopadzie (koncert Tribute to Andrzej Zaucha, z udziałem Janusza Szroma, w ramach XIV Festiwal Green Town of Jazz) i w styczniu 2019 r. (Koncert Noworoczny).

W siedzibie Rektoratu Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Licealnej 9 (parter) można oglądać wystawę poświęconą Big Bandowi UZ pt. Dwie dekady swingu!Andrzej Dąbrowski jest człowiekiem renesansu: gra na perkusji, śpiewa, komponuje, ściga się samochodami, pisze reportaże, fotografuje... i we wszystkich tych dziedzinach zdobywa nagrody. Karierę wokalisty jazzowego rozpoczął w 1965 r. koncertem w Krakowskiej Filharmonii. Potem śpiewał jazz w Skandynawii i w Norwegii, gdzie nagrał z zespołem Michała Urbaniaka pierwszą płytę długogrającą oraz singla dla wytwórni Atlas.
Po powrocie do Polski śpiewał dwukrotnie na Jazz Jamboree, a także w klubach i na festiwalu w Pradze. Nagrał wiele standardów dla Polskiego Radia, a także dla radia w Hamburgu. Wydał longplaya „Live z Klubu Akwarium”.
W ankiecie Magazynu JAZZ FORUM 1971-1972 został wybrany najlepszym wokalistą jazzowym Polski, a w europejskim rankingu plasował się na drugim miejscu między George Fame’em a Jonem Hendricksem, z którym wspólnie koncertował w Sztokholmie.
Śpiewał na festiwalach w Saint Louis (USA) i w Indiach (Kalkuta). W 1995 r. nagrał CD standardów jazzowych „Time For Love”, gdzie sam akompaniował sobie na perkusji. Jest mistrzem improwizacji scatem.
Nadal śpiewa ulubione standardy.

Wojciech Myrczek to prawdziwie jazzowy głos młodego pokolenia. Inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem. Myrczek jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, takich jak I miejsca w ankietach Jazz Top 2015, 2016 i 2017 miesięcznika Jazz Forum w kategorii Wokalista Roku, Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2014), I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices na Litwie (2011), nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010), I nagroda w konkursie Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007). Otrzymał także nagrody Burmistrza Czechowic-Dziedzic oraz Starosty Bielskiego, przyznane za wkład w rozwój kultury.
Swoją muzykę prezentował na scenach światowych festiwali takich jak Montreux Jazz Festival, The Hague Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Brisbane Jazz Festival, Kolory Polski, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival, Celje International Jazz Festival oraz w salach koncertowych NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia „Sinfonia Baltica“, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Hudson Studios w Nowym Jorku i wielu innych.
Współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańką, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Stanisławem Fijałkowskim, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i wieloma innymi artystami polskiej sceny muzycznej. W swoim dorobku posiada dwa albumy solowe: Wojciech Myrczek Quintet „We’ll Be Together Again” (2010) oraz Myrczek&Tomaszewski „Love Revisited” (2014).
Od roku 2012 jest pedagogiem Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.Paulina Gołębiowska, wrocławska wokalistka, pianistka, autorka tekstów, kompozytorka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalność wokalistyka jazzowa w klasie dr Anny Stępniewskiej Gadt. Z wyróżnieniem zakończyła edukację na kierunku jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim w klasie wokalistyki jazzowej dr Ingi Lewandowskiej. Ukończyła również studia licencjackie na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie fortepianu klasycznego. Obecnie jest wykładowcą wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów wokalnych, gdzie swoje umiejętności szkoliła pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Lory Szafran, Grażyny Łobaszewskiej, Janusza Szroma, Marka Bałaty, Karen Edwards. Z powodzeniem współpracuje z artystami wrocławskiego środowiska muzycznego, a także Big Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka. Występowała z Urszulą Dudziak, Jarosławem Śmietaną, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Kiljańskim, Andrzejem Dąbrowskim, Wojciechem Myrczkiem. Brała udział w znaczących festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą, m.in.: podczas Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego JazzTage w Gorlitz, Green Town of Jazz w Zielonej Górze, Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Róże Jazz Festiwal. Ma za sobą także udział w muzycznym show Programu Drugiego Telewizji Polskiej pod tytułem „Bitwa na głosy” w drużynie Urszuli Dudziak. Obecnie zapraszana jako juror na różnego rodzaju konkursy i festiwale dziecięce i młodzieżowe. 


JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jan Bebel - portfolio

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm