Aktualności

AKUMULATOR JAZZ FESTIVAL
19 stycznia 2013 (sobota)
Start: godzina 19.00
Rotunda, Kraków
Akumulator Jazz FestivalPod szyldem tego festiwalu 19 stycznia 2013 roku w krakowskiej Rotundzie wystąpią: Pink Freud, Krzysztof Ścierański Quartet, Uda, Apostolis Anthimos oraz Karl Culley.

Z okazji premiery trzeciego albumu zatytułowanego „Łowy kraby”, krakowskie Uda oraz Agencja Akumulator postanowiły zaprosić do wspólnego biesiadowania znakomitych gości. 19 stycznia w Rotundzie wystąpią artyści efektowni, uznani, szczerzy i cenieni, którzy zaprezentują różne odcienie współczesnego jazzu: eksperymentalno-elektroniczni Pink Freud (prosto z trasy koncertowej Blade Runner Tour), jazzowo wirtuozerski Krzysztof Ścierański (z nowym kwartetem), surrealistyczno-crossoverowe UDA oraz akustyczno-rozśpiewany Karl Culley. Jako gość specjalny wystąpi Apostolis Anthimos (SBB).

Imprezę poprowadzi Mariusz Kałamaga (kabaret Łowcy.B)

AKUMULATOR JAZZ FESTIVAL
19 stycznia 2013 (sobota)
Start: godzina 19.00

Bilety: 40 zł w przedsprzedaży / 45 zł w dniu Festiwalu

Część dochodu ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na pomoc finansową dla Fundacji Wspólnoty Burego Misia im. Bogdana Jasińskiego (www.buremisie.org.pl)

Rezerwacja biletów: Agencja Artystyczna Akumulator, tel. 601 771 160, email: agencja@aaakumulator.pl

Sprzedaż biletów od 1 stycznia 2013

Agencja Artystyczna Akumulator: www.facebook.com/AkumulatorAA

Centrum Kultury Rotunda  www.rotunda.pl

Ticketpro: www.ticketpro.pl

PINK FREUD
Jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie i nie tylko. Zespół przyczynił się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego dla muzyki niezależnej. Kwartet ten stał się obecnie najgorętszym muzycznym towarem eksportowym polskiej kultury.

Entuzjastyczne recenzje krytyków potwierdziła swym licznym przybyciem publiczność podczas niezliczonych koncertów w kraju i zagranicą m.in. Japonia, Meksyk, Chile, Argentyna, Peru, Maroko, Niemcy, Austria, Belgia, Francja, Portugalia, Włochy, Węgry, Szwecja, Słowenia, Słowacja, Czechy, Ukraina, Rumunia.

Zespół ma na koncie wiele prestiżowych nagród m.in. tytuł płyty roku 2010 programu 3 Polskiego Radia; trzykrotne zwycięstwo w prestiżowej ankiecie Jazz Top miesięcznika JAZZ FORUM w kategorii najlepszy zespół elektryczny w latach 2010, 2008 oraz 2007; Jazzowy Oscar przyznawany przez stowarzyszenie Melomani; Yach na festialu Yach Film 2005 w kategorii „Inna Energia” za teledysk do utworu „Come As You Are”; Grand Prix festiwalu Yach Film 2007 za teledysk do utworu „Dziwny jest ten Kraj”; nagroda na festiwalu Northernwave w Islandii za teledysk do utworu „Dziwny jest ten Kraj”.

www.pinkfreud.pl

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI
Wybitny polski gitarzysta basowy, muzyk sesyjny. Czołowy basista jazzowy Europy. Członek legendarnych formacji jazzowych i rockowych: Labolatorium, Krzak, String Connection. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Zbigniew Namysłowski, Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki i inni. 33 albumy studyjne.

www.scieranski.com.pl

UDA

Jeden z najbardziej charakterystycznych młodych polskich zespołów. Częściowo improwizowana, w znacznej mierze instrumentalna i nieco niepoczytalna muzyka zespołu przywodzi na myśl skojarzenia przede wszystkim z fusion jazzem i rockiem progresywnym, ale również z psychodelią, free czy wręcz metalem, tworząc zbzikowaną fuzję niemal wszystkich znanych stylów muzycznych.

Zespół ma na koncie trzy płyty studyjne, występy między innymi u boku legendy hard rocka Uriah Heep, a także Pink Freud, Acid Drinkers, Apostolisa Anthimosa, Pogodno, na festiwalach muzycznych oraz setki innych koncertów, w tym udźwiękawianie na żywo filmów niemych. Premiera trzeciego albumu „Łowy kraby” odbędzie się 19 stycznia 2013.  Na płycie wystąpili gościnnie Krzysztof Ścierański, Apostolis Anthimos oraz Marcin Gałażyn (Motion Trio).

www.udaonline.pl

ANTHIMOS APOSTOLIS

Urodzony w Polsce Grek, uznawany jest za jednego z najciekawszych instrumentalistów z pogranicza jazzu i rocka. Choć zaczynał jako gitarzysta, jest także interesującym perkusistą, pianistą oraz basistą. Od 1971 roku współtworzy legendarny zespół SBB, jedną z najważniejszych formacji w historii polskiego rocka.

Od lat 80. pracuje z Tomaszem Stańko, zarówno podczas koncertów, jak i projektów płytowych (m.in. „C.O.C.X.”, „Lady Go”, „Chameleon”). Grał z zespołami Krzak i Osjan, przez wiele lat był w Grecji rozchwytywanym sidemanem – zwiedził cały świat jako perkusista George’a Dalarasa.

W 1994 roku zadebiutował jako solista albumem „Days We Can’t Forget”, do którego nagrania zaprosił Gil Goldstein, Matthew Garrison, Paul Wertico, Jim Beard oraz Sugar Blue. Prowadził zespół Theatro, a od ponad dekady gra z własnym trio – w polskiej oraz międzynarodowej odsłonie, gdzie wspomagają go Gary Husband i Mark Egan. Regularnie nagrywa i koncertuje na całym świecie – czy to z SBB, czy solo.

www.apostolis.pl

KARL CULLEY

Niesamowity angielski gitarzysta, wokalista i kompozytor, obecnie mieszkający w Krakowie. Ma na koncie 2 albumy („Bundle Of Nerves” 2009 i „The Owl” 2011). Oba wydawnictwa doczekały się świetnych recenzji w liczących się magazynach, m.in.: MoJo i The Sunday Express. Karl łączy niesamowitą technikę gry, z natchnionym wokalem, wyjątkową muzyką i melodyką. Proponując piękne, bogate aranżacje i melodie, Karl jednocześnie jest świetnym showmanem,który porywa publiczność niezależnie od okoliczności.

www.karlculley.co.uk

Patroni medialni:

Magazyny:

Gitarzysta, Perkusista, Jazz Forum, Jazz Press

Portale (oprócz powyższych magazynów):

owsiak.net.pl, ticketpro.pl, megatotal.pl, antymuza.pl, barock.pl, e-splot.pl, Fabryka Zespołów, naszemiasto.pl, independent.pl, koncertomania.pl, krakowskascenamuzyczna.pl, kulturatka.pl, progrock.org.pl, netfan.pl, Polish Jazz, studentnews.pl, screenagers.pl, dlastudenta.pl, wywrota.pl

Radio:

Radiofonia.fm (Kraków), Radio Jazz, Radio Centrum (Rzeszów) plus ogólnopolskie wsparcie antenowe od Tok FM i Radio Roxy.
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Foto Wystawa

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm