Aktualności
Al Di Meola
fot. Adam Stępień/Agencja Gazeta

Al Di Meola
Plays Beatles and More

30 listopada 2013
Sala Kongresowa
Warszawa
Al Di Meola oczarował Warszawę

STX JamboreePubliczność Sali Kongresowej nagrodziła gitarzystę owacjami na stojąco.

Najnowszy projekt wirtuoza gitary Ala Di Meola poświęcony muzyce The Beatles zgromadził 30 listopada w Sali Kongresowej tłumy wielbicieli słynnej czwórki z Liverpoolu. Koncert „Al Di Meola Plays Beatles and More”, prywatny hołd wielkiego artysty dla jego idoli, był muzycznym przeżyciem. To był główny koncert Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane.

Al Di Meola wystąpił w pełnym składzie scenicznym wraz z zespołem wybitnych instrumentalistów oraz z węgierskim kwartetem smyczkowym. Wykonano siedemnaście utworów, w tym zaaranżowane w zaskakujący i nowatorski sposób przez Ala Di Meolę kompozycje The Beatles oraz jego własne. Można usłyszeć było między innymi „Strawberry Fields”, przy zapowiedzi którego artysta wspomniał śmierć Johnna Lennona, „Walrus” czy „She’s Leaving Home”.

Al Di Meola powiedział również, że pierwsze wykonanie utworu „Misterio” odbyło się przed laty właśnie w Warszawie i niezwykłym przeżyciem jest zagrać go ponownie po latach w tym samym mieście. Dwugodzinny koncert geniusza gitary zakończył się owacjami na stojąco i dwoma bisami. Po występie artysta spotkał się z fanami, którzy ustawili się w długą kolejkę aby poznać mistrza.

Al Di Meola Plays Beatles and More to projekt związany z wydaną niedawno płytą „All Your Life”, nagranej w słynnym studio Abbey Road w Londynie. Płyta oraz koncerty są gitarowym majstersztykiem – utwory The Beatles w specjalnych aranżacjach na gitarę, kilka z nich w zupełnie nowej zaskakującej odsłonie.

Al Di Meola wystąpił jako główna gwiazda w ramach trzeciej edycji Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane 2013, na zaproszenie organizatora targów Agory SA oraz promotora koncertu agencji marketingu muzycznego STX Jamboree.

Więcej informacji na stronie www.stx-jamboree.com

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm