Aktualności
„GÓRY W SERCU” W SERCU TATR

Marek TomalikJan Trebunia na falach radiowej Trójki z najwyższej sceny RP w dniu beatyfikacji Jana Pawła II i filmowa wędrówka po górach z Karolem Wojtyłą.

1 maja o godz. 20.05 szykuje się uroczysta premiera materiału „Góry w sercu” na Podhalu. To będzie koncert na plenerowej scenie Schroniska „Głodówka” w ramach comiesięcznych spotkań Muzyka z Klimatem. Jest to najwyżej położona scena w kraju (1138 m n.p.m.), z najpiękniejszą panoramą Tatr Wysokich. Trudno o lepszą lokalizację dla projektu „Góry w sercu” w dniu beatyfikacji Jana Pawła II.

Koncert będzie transmitowany na żywo przez radiową Trójkę. Został też włączony w projekt XI Wielkiej Majówki Tatrzańskiej organizowanej przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem.

„Góry w Sercu” to bardzo ciekawy eksperyment artystyczny – połączenie przełożonych na gwarę góralską tekstów Mirka Kowalika (Raz, Dwa, Trzy) oraz śpiewu Jana Trebuni-Tutki i Anny Wyrostek-Trebuni.  Od pierwszych chwil muzyka wyzwala pozytywne emocje, a mądre teksty  prowokują do ich przemyślenia. „Góry w sercu” są bardzo odważnym, udanym krokiem adaptacji podhalańskiego folkloru w nowej formule muzyczno-tekstowej. To jedna z najciekawszych płyt końca 2010 roku. Więcej: www.jantrebunia.pl.

2 maja o godz. 20.00 Klub Filmowy Głodówka zaprasza na specjalną projekcję dokumentu „Góry, które zrodziły Papieża” w reż. Jerzego Kołodziejczyka. Film o górskim duszpasterstwie Karola Wojtyły, m.in. wspomnienia tzw. Środowiska,  które chodziło z Nim po górach, i Jego metafizyczna poezja. Projekcja filmu w Sali Hotelu Bukovina. Po projekcji spotkanie z reżyserem I zaproszonymi przez niego gośćmi. Wydarzenie objął patronatem Metropolita Krakowski JE Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

Organizator: Schronisko Głodówka

Partnerzy:
BUKOVINA Terma Hotel Spa, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury, Marga Travel

Rezerwacje biletów i noclegów – Schronisko Głodówka, Bukowina Tatrzańska,
tel. 18 20 77 188, www.glodowka.com.pl, bilet 20zł

 

 
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm