Koncerty
Fotografię na aukcji wylicytował Helmut Nadolski, z prawej Marcin Jacobson
fot. Jerzy Bartkowski

Dzień dla Szakala

Adam Andzia


W przepięknych okolicznościach przyrody, jakie oferują tarasy sopockiego klubu Pick & Roll, odbył się 2 czerwca br. koncert „Dzień dla Szakala”.

Całkowity dochód przekazany zostanie schorowanemu Tomkowi Szukalskiemu. Koncert był prawdziwym pospolitym ruszeniem trójmiejskich muzyków, którzy w liczbie prawie 30 pojawili się na scenie w najróżniejszych składach. Zagrali praktycznie wszyscy liczący się i obecni w tym czasie na Wybrzeżu instrumentaliści z Mikołajem Trzaską, Sławkiem Jaskułke, Wojtkiem Mazolewskim, Adamem Czerwińskim, Darkiem Herbarzem, czy Piotrem Lemańczykiem na czele. Nad całością czuwał niezawodny w takich sytuacjach MC Przemek Dyakowski.

W koncercie udział wzięli ponadto: Dominik Bukowski, Leszek Dranicki, Joanna Duda, Joanna Knitter, Siegiej Kriuczkow, Alicja Kubica, Piotr Kułakowski, Janusz Mackiewicz, Tomasz Sowiński, Kuba Staruszkiewicz, Gzegorz Sycz, Gosia Szmuda, Tymon Tymański, Marcin Wądołowski, Irek Wojtczak oraz Robert Haas, Marcin Jacobson, Krzysztof Skiba i wiceprezydent Sopotu Wojciech Fułek.

Mimo dokuczliwego chłodu publiczność dopisała i bawiła się świetnie, bo też wszyscy muzycy zagrali na bardzo wysokim poziomie. Zaletą koncertu była jego stylistyczna różnorodność – od swingu i mainstreamu po yass i awangardowe eksperymenty, co dowodzi, jak żywym i kolorowym jest środowisko jazzowe w Trójmieście. W czasie koncertu licytowano m.in. sygnowane portrety Szukalskiego autorstwa Marka Karewicza, Henryka Malesy, Jerzego Bartkowskiego i Krzysztofa Szafrańca, oraz płyty muzyków, którzy nie mogli dotrzeć na koncert.

Warto podkreślić, że poza sprawną organizacją i godną szacunku kwotą, jaką udało się zebrać (grubo przekroczyła 10.000 PLN) na plus organizatorów zapisać należy odkrycie dla jazzu niezwykle urokliwego miejsca, które w niczym nie ustępuje, a w kilku aspektach nawet przewyższa, sopocką Operę Leśną.

Adam Andzia


Zobacz również

Adam Bałdych Sextet w 12on14

Spotkanie tych znakomitych muzyków na jednej scenie dawało szansę zarówno na ciekawą fuzję ich… Więcej >>>

Jazzmani dla bezdomnych

W warszawskim klubie Harenda odbył się 31 marca koncert charytatywny, z którego dochód w… Więcej >>>

Anna Maria Jopek & Gonzalo Rubalcaba

Koncert w warszawskim teatrze Roma (28 marca, mniej więcej w połowie całej trasy koncertowej)… Więcej >>>

Warszawa Ptaszynowi

W warszawskim Studiu im. Witolda Lutosławskiego odbył się 27 marca br. koncert pod hasłem… Więcej >>>

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm
Dokument bez tytułu