Listy

fot. Paweł Brodowski

List został opublikowany w numerze 9/2015 Jazz Forum.

Konitz świata

Piotr Baron


Na stronie 24 czerwcowego wydania JAZZ FORUM​ (6/2015) znalazło się opowiadanie autorstwa prof. Jacka Niedzieli-Meiry pod tytułem „Konitz świata: cztery godziny z legendą jaz­zu”. Autor napisał to w pierwszej osobie narratora, w której to roli obsadził... mnie. To częsty zabieg literacki w beletrystyce. Autor wciela się w kogoś innego i używając pierwszej osoby pisze to niejako z punktu widzenia podmiotu, którym de facto nie jest.

Pozwalam sobie na to wyjaśnienie, ponieważ kilkanaście razy byłem pytany o podział ról w opowiadaniu. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedoczytanie owocujące nieodczytaniem zamysłu, a co za tym idzie niezrozumieniem istoty i sensu. Niestety nasz czas obecny, gdzie formą literacką jest tweet lub sms, nie pozwala na wykształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem formy dłuższej niż 160 znaków. O tempora, o mores! 

Autorem jest z całą pewnością prof. Jacek Niedziela-Meira, a zdarzenie opisywane miało miejsce naprawdę, co z niekłamaną lubością potwierdzam. Powtarzam raz jeszcze: to nie ja jestem autorem tego znakomitego tekstu. To nie ja pisałem te słowa! 

Szanowni PT Czytelnicy! Czytajcie proszę powoli i wyraźnie...

Piotr Baron


Zobacz również

MKJazz Foto 2020 – Sprostowanie

MKJazz Foto 2020 – Sprostowanie  Więcej >>>

Potrójny błąd

Inny reżyser, inny kompozytor, inny film Więcej >>>

Sprostowanie

Wkradły się błędy do Jazz Forum 12/2018 oraz 1-2/2019 Więcej >>>

Sprostowanie

Do wywiadu z Branfordem Marsalisem wkradły się błędy (12/2015 Jazz Forum). Więcej >>>

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm
 
Dokument bez tytułu