Listy
Barry Guy
fot. Bogdan Chmura

Nie pierwsza uczta

Adam Żak


W relacji z V edycji Festiwalu Krakowska Jesień Jazzowa autorstwa Bogdana Chmury (JF nr 12/2010) wkradł się błąd. Autor napisał, iż była to pierwsza wizyta Barry’ego Guya  w Polsce i „mamy nadzieję – nie ostatnia”.

O ile z drugą częścią stwierdzenia zgadzam się w całej rozciągłości – że wirtuoz kontrabasu odwiedzi nasz kraj jeszcze nie raz, może inne miasta też, o tyle nie zgadzam się z częścią pierwszą.

Byłem osobiście na koncercie tria w składzie Barry Guy - kontrabas, Agusti Fernandez - fortepian, Ramon Lopez - perkusja na poprzedniej edycji krakowskiego festiwalu w klubie Alchemia. Podczas koncertu trio zaprezentowało rozbudowane wersje utworów głównie z płyty „Aurora”, którą można było nabyć po występie.

Koncert w ogóle stał do ostatniej chwili pod znakiem zapytania, ale odbył się na szczęście – dzięki staraniom obecnym na sali przedstawicielom Instytutu Cervantesa,
Ambasady Hiszpanii i oczywiście nieocenionemu i niestrudzonemu Panu Markowi Winiarskiemu. Warto było pokonać drogę z Warszawy do grodu Kraka, by uczestniczyć w tej muzycznej uczcie!

Wasz stały czytelnik,
Adam Żak, Warszawa
 


Zobacz również

MKJazz Foto 2020 – Sprostowanie

MKJazz Foto 2020 – Sprostowanie  Więcej >>>

Potrójny błąd

Inny reżyser, inny kompozytor, inny film Więcej >>>

Sprostowanie

Wkradły się błędy do Jazz Forum 12/2018 oraz 1-2/2019 Więcej >>>

Sprostowanie

Do wywiadu z Branfordem Marsalisem wkradły się błędy (12/2015 Jazz Forum). Więcej >>>

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm
Dokument bez tytułu