Aktualności
100 trębaczy na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego

Jakub Zachciał16 września na Rynku w Poznaniu zagra orkiestra złożona ze 100 trębaczy i 10 perkusistów.

Takiego wydarzenia jeszcze nie było. Unikatowy projekt mający na celu upamiętnienie 100. rocznicy Powstania Wielkopolskiego poprzez organizację koncertu orkiestry złożonej ze 100 trębaczy i 10 perkusistów w samym sercu stolicy Wielkopolski.

Program koncertu poświęcony będzie w całości tematyce patriotycznej, a w ramach widowiska wykonana zostanie kompozycja Macieja Fortuny pt. „100 trębaczy na 100-lecie Powstania Wielkopolskiego”.

– Koncert będzie wydarzeniem unikatowym – do tej pory nie powstał utwór na skład wykonawczy o takiej liczebności, złożony wyłącznie z trębaczy z towarzyszeniem perkusji –  mówi Maciej Fortuna, trębacz, kompozytor jazzowy oraz producent muzyczny.

Koncert premierowy odbędzie się 16 września, w samo południe, na poznańskim Starym Rynku. Będziemy grać, ale co ważne i edukować. Przed nami wielka akcja informacyjna na temat Powstania Wielkopolskiego, jak również o jego wpływie na współczesny kształt regionu.

Już dzisiaj wiemy, że w ramach poznańskiego koncertu zagrają trębacze reprezentujący różne środowiska artystyczne, i to nie tylko z Wielkopolski. 16 października zagrają muzycy m.in. z Tarnowa Podgórnego, Koła, Łodzi, Zduńskiej Woli, Szczecina, Wągrowca, czy Stargardu Szczecińskiego.

W ramach projektu angażujemy uczniów szkół muzycznych, studentów wielkopolskich uczelni, nauczycieli trąbki szkół muzycznych, członków orkiestr dętych, oraz lokalnych animatorów kultury. Osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie zespołów instrumentalnych będą asystenci koordynatora zadania: artyści trębacze, nauczyciele gry na instrumencie, muzycy związani ze środowiskami orkiestr dętych oraz pasjonaci aktywnie zaangażowani w popularyzację gry na trąbce. Tym sposobem, nie tylko organizujemy jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, ale łącząc siły wielkopolskich trębaczy oraz instytucji kultury stworzymy dzieło, które jeszcze przez długo pozostanie w pamięci.

Organizator: Stowarzyszenie Jazz Posnań


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm