Aktualności

20. JAZZ Od Nowa
26.02 - 29.02.2020
ACKiS –  Od Nowa oraz Aula UMK
ul. Gagarina 37a
Toruń

Bilety: www.jazz.umk.pl

20. JAZZ Od NowaPtaszyn i Urbaniak wśród gwiazd jubileuszowej edycji toruńskiego festiwalu, 26 - 29 lutego

Będzie to już 20. edycja festiwalu, który podobnie jak w ostatnich latach odbędzie się na dwóch scenach: w nowej sali widowiskowej ACKiS „Od Nowa” oraz w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Nazwa JAZZ Od Nowa jest wieloznaczna. Chodzi nie tylko o skojarzenie festiwalu z toruńską „Od Nową”. Określenie to charakteryzuje również filozofię festiwalu – połączenie klasycznego już dzisiaj „głównego nurtu jazzu” z nowymi kierunkami w tej muzyce, w szczególności tzw. „nową muzyką improwizowaną”.

Gwiazdami 20. JAZZ Od Nowa Festival 2020 będą międzynarodowe znakomitości jazzu z USA, Ekwadoru, Japonii, Finlandii, Rosji, Francji i Polski m.in: Michał Urbaniak i Wojtek Karolak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Michael Patches Stewart (USA), Daniel Toledo (Ekwador), Verneri Pohjola (Finlandia), Kazuhisa Uchihashi (Japonia), Piotr Orzechowski, Michał Miśkiewicz, Sławek Janicki, Adam Wendt.

Program:

26.02.2020 
Shifa 
Thomas Galliano Quartet 

27.02.2020 
Rafał Gorzycki Ensemble XIII 
Daniel Toledo Quartet 

28.02.2020 
Sainkho Namtchylak & Sławek Janicki 
RGG feat. Verneri Pohjola 

29.02.2020 
Adam Wendt & Friends 

29.02.2020, Aula UMK 
Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet 
Michał Urbaniak Organator

W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpiły gwiazdy europejskiego i światowego jazzu miedzy innymi: Terence Blanchard, Al Foster, Miroslav Vitous, Hiram Bullock, Victor Lewis, David Friesen, Marc Bernstein, Peter Brotzmann, Greg Osby, Giovanni Mirabassi oraz wybitni polscy artyści jak: Tomasz Stańko, Adam Makowicz, Leszek Możdżer, Tomasz Szukalski, Janusz Muniak, String Connection, Laboratorium.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm