Aktualności
25 lat Klubu U Muniaka

Witold WnukSrebrne wesele krakowskiego klubu i jego szefa Janusza Lunza.

Na obchodach jubileuszu było hucznie i dostojnie. Dokładnie 25 lat temu, 19 stycznia 1994 Janusz Lunz zaczął prowadzić klub U Muniaka – i nastąpił potem niezwykły, długotrwały etap symbiozy duchowo-artystyczno- towarzyskiej pod egida Mistrza Muniaka, szefa Lunza i już całych pokoleń jazzu polskiego. Istne gniazdo szlachetnego, prawdziwego jazzu! Latający Uniwersytet!

Generalnie – jedno z najważniejszych zjawisk w historii polskiego jazzu, które nadal z powodzeniem trwa. Minęły trzy lata od odejścia genialnego saksofonisty Janusza Muniaka, szefa artystycznego, duszy i serca klubu.

Podczas uroczystego koncertu w Radiu Kraków w niedzielę 27 stycznia br. w znakomitym wykonaniu Orchestra Dedicated Wojtka Groborza z Piotrem Baronem, Janusz Lunz został udekorowany medalem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego  „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. A potem odbył się U Muniaka piękny bankiet i jam session do rana z udziałem tłumów przyjaciół i muzyków, którzy zjechali się z różnych stron kraju.

Oby klub nadal tak wspaniale działał. Gratulujemy!

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm