Aktualności
3 dźwięki Komedy w WilnieW czwartek 11.10 koncertem na Gali Otwarcia Vilnius Jazz Festival rusza trasa Komeda Incarnations.

To seria wyjątkowych, multimedialnych koncertów, które w kompleksowy i nowoczesny sposób opowiadają historię życia i twórczości Krzysztofa Komedy. 

Podczas koncertu w Russia Drama Theater usłyszeć będzie można autorskie aranżacje Dainiusa Pulauskasa w wykonaniu Dainius Pulauskas Acoustic Group w składzie: Dainius Pulauskas - piano, Valerijus Ramoška - trumpet, flugel, Liutauras Janušaitis - tenor sax, flugel; Arman Isojan - double bass, Augustas Baronas - drums. Gościnnie z Polski pojawią się Emose i Łukasz Lach jako wokaliści. Ponadto usłyszymy na saksofonie altowym Jamesa Mortona, który występował już w polskich koncertach z tym programem.Multimedialny koncert „3 Dźwięki Komedy”, w reżyserii Marzeny Kopczyńskiej-Urlich i Michała Gawlicza, tworzących kolektyw Generalnie Smakowicie,  głównym elementem trasy, która  odwiedzi takie kraje jak m.in. Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Litwa, Słowacja i Finlandia. Koncert miał swoją premierę w Częstochowie w 2017 roku oraz później był pokazany podczas Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi.

Muzyka, mapping, wypowiedzi osób zaangażowanych w pracę i życie z Krzysztofem w najpełniejszy sposób pokażą pełny obraz Komedy publiczności w całej Europie. Twórcą grafiki do trasy jest Rosław Szaybo, jeden z najwybitniejszych autorów w historii polskiej sztuki plakatu i kreator najważniejszych okładek płytowych, m.in. Leonarda Cohena, Janis Joplin czy… „Astigmatic” Krzysztofa Komeda.

W każdym kraju muzyka Komedy będzie aranżowana przez inny zespół, któremu towarzyszyć będą fantastyczni artyści z Polski. Ponadto przy okazji koncertu w Wilnie odbędzie się w środę 10 października spotkanie z Pawłem Brodowskim na temat Krzysztofa Komedy „A Visionary Pioneer of European Jazz”.

Więcej szczegółów o trasie na www.komedasincarnations.pl 
Cały program 31. Vilnius Jazz Festival na: http://www.vilniusjazz.lt
Michał Gawlicz
Generalnie Smakowicie
Multimedialny koncert w reżyserii Marzeny Kopczyńskiej-Urlich i Michała Gawlicza  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm