Aktualności
50-lecie SBB. Wolność z nami!14 listopada w Studiu M im. SBB Radia Opole odbędzie się jubileuszowy koncert legendarnej grupy SBB.

Wydarzenie jest uhonorowaniem 50-letniego dorobku artystycznego zespołu i jego pozycji w historii polskiej muzyki  i promocji polskiej kultury na świecie.

Grupa SBB wystąpi w składzie: Józef Skrzek, Apostolis Anthimos, Max Mucha na gitarze basowej i Paweł Dobrowolski, zastępujący Jerzego Piotrowskiego, który z powodu pandemii nie może przyjechać z USA do Polski.

Początek koncertu o godz. 21.00.

Koncert poprzedzi o godz. 20:00 panel biograficzny pt. „Szukaj, Burz i Buduj – historia grupy SBB”, w którym udział wezmą: Michał Wilczyński – dziennikarz muzyczny, biograf SBB, wydawca GAD Records i Kultowych Nagrań, a także kulturoznawca, dziennikarz radiowy, kierownik Działu Wystaw i Edukacji Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – Mateusz Torzecki oraz prezes i redaktor naczelny Radia Opole –  Piotr Moc.

Koncert transmitowany będzie online na kanałach społecznościowych Radia Opole, Studia M im. SBB oraz na stronie internetowej Radia Opole. Scenografię multimedialną wydarzenia przygotowało Nokta Studio.

Patronat honorowy: MKIDN. Patronat: Instytut Muzyki i Tańca, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Jazz Forum.

Wydarzeniem towarzyszącym koncertowi będzie reportaż radiowy Piotra Moca pn. „SBB. Trzy żywioły”. Premiera: Radio Opole, 13.11.2020, godz. 17:15.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm