Aktualności
Michał Kulenty
fot. Łukasz Baranowski

55. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2013
Michał Kulenty – Paweł Tomaszewski
5.12.2013, godz. 19.30
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
ul. Okólnik 2
00–368 Warszawa
55. Jazz Jamboree – Michał Kulenty & Paweł TomaszewskiDwie premiery kompozytorskie 5 grudnia na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie.

Saksofonista Michał Kulenty i pianista Paweł Tomaszewski zostali  beneficjentami programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zamówienia kompozytorskie” pokonując wielu znakomitych kompozytorów polskich. Owoc ich pracy to koncerty: „Symphony of he Galaxies” oraz „Światłość i blask”.

Michał Kulenty i Paweł Tomaszewski „Zamówienia Kompozytorskie 2013”
Na koncert złożą się prawykonania 2 utworów powstałych w ramach programu MKiDN „Zamówienia  Kompozytorskie” Instytutu Muzyki i Tańca. Obaj twórcy, jednocześnie artyści wykonawcy  przedstawią utwory oscylujące pomiędzy klasycznym jazzem a muzyką współczesną. 

Michał Kulenty: „Światłość i blask”
­Koncert słowa i dźwięku. Dyskurs pomiędzy źródłem światła, a jego odbiciem, które staje się uzurpatorem wszelkich idei. Poetycka wizja naszej rzeczywistości, w której cywilizacja, w konfrontacji z kulturą, tworzy podział na dwa światy ­ wirtualny i realny. Poszukiwanie odpowiedzi na dręczące nas pytanie ­ czy postęp cywilizacyjny oznacza regres kultury? Blichtr, sława, sukces, pieniądze, albo Wielka Cisza i pamięć pokoleń.  Program wokalno -  instrumentalny, który obejmuje muzykę i recytacje.
Scenariusz - słowo i muzyka - Michał Kulenty.
Nowa forma przekazu, w której to treść jest najważniejsza.

Wykonawcy:
Dominik Wania – p, Paweł Pańta – b, Czarek Konrad – dr,  Paweł Perliński – keyb 
Wokaliści: Małgorzata Markiewicz, Katarzyna Dereń, Jacek Kotlarski, Adam Krylik
Aktor: Aleksander Trąbczyński
Chór dziecięcy pod dyr. Elżbiety Siczek
Michał Kulenty ­- saksofony, flety


Paweł Tomaszewski:  „Symphony of the Galaxies”
Utwór będzie kolejną odsłoną muzycznej wrażliwości kompozytora, pianisty i producenta.  Znany on jest ze współpracy z artystami światowej sławy reprezentującymi różnorodne  gatunki muzyczne. Powstały utwór będzie symbiozą jego dotychczasowych doświadczeń w  tej dziedzinie. Rozbudowany aparat wykonawczy posłuży do zrealizowania jego koncepcji  przenikania się rozmaitych stylów muzycznych ­ od współczesnej symfoniki przez muzykę  jazzową oraz "muzykę świata", po aktualne nurty w muzyce elektronicznej oraz aranżacji komputerowej. Projekt będzie nosił nazwę "Symphony of the Galaxies". Utwór stanowić będzie znakomity przykład łączenia gatunków w muzyce i będzie mógł w przyszłości posłużyć jako studium dla kompozytorów oraz wykonawców muzyki, zarówno klasycznej jak i jazzowej.Konfrontacja współczesnej kompozycji z zaawansowanymi formami improwizacji jazzowej  orazdorobkiem subtelnej odsłony muzyki elektronicznej będzie odznaczać się  zarówno  najwyższym poziomem artystycznym jak i oryginalnością, gdyż przedsięwzięcia o  tak dużej rozpiętości stylistycznej oraz złożoności aparatu wykonawczego są rzadkością, a autor dzieła  posiadaogromne doświadczenie w każdej ze wspomnianych dziedzin sztuki muzycznej.

Wykonawcy:
Adam Bałdych – I skrzypce solo
Przemysław Florczak - saksofon tenorowy, sopranowy
Paweł Tomaszewski - fortepian
Andrzej Święs - kontrabas
Paweł Dobrowolski - perkusja
Orkiestra kameralna

 

55. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree 2013
Michał Kulenty – Paweł Tomaszewski
5.12.2013, godz. 19.30
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina
ul. Okólnik 2
00–368 Warszawa

W ramach programu Zamówień Kompozytorskich Instytutu Muzyki i Tańca F. Chopina w Warszawie
www.jazz-jamboree.pl

 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm