Aktualności
Andrzej CudzichA TRIBUTE TO ANDRZEJ CUDZICH

JFW niedzielę 29 listopada br. w krakowskim klubie Piec Art odbędzie się specjalny koncert z okazji szóstej rocznicy śmierci wybitnego kontrabasisty jazzowego Andrzeja Cudzicha.

Tego wieczoru Mikołaj Budniak Quintet przedstawi program „A Tribute to Andrzej Cudzich” prezentując utwory nieodżałowanego kontrabasisty. W skład zespołu, który powstał w tym roku,  wchodzą młodzi muzycy krajowskiej sceny jazzowej, będący niegdyś związani z Andrzejem lub inspirujący się jego twórczością: Maurycy Wójciński - trąbka, Robert Chyła - saksofon, Michał Wierba - fortepian, Mikołaj Budniak - kontrabas, Bartosz Staromiejski - perkusja.

Mikołaj Budniak jest kontrabasistą jazzowym po Akademii Muzycznej we Wrocławiu (klasa Jacka Niedzieli). Założony w tym roku  kwintet postanowił dedykować pamięci Andrzeja Cudzicha. „Muzyk ten od zawsze był dla mnie autorytetem. Inspirował mnie do tego stopnia, że kilka lat temu napisałem o nim pracę licencjacką. Był wybitnym kontrabasistą, oryginalnym kompozytorem, ale i niezwykłym człowiekiem. Z tego też powodu ważne jest dla mnie, by propagować i kontynuować jego twórczość. W moim kwintecie gramy kompozycje zarówno Andrzeja, jak i moje autorskie inspirowane Jego muzyką” – mówi lider zespołu.

W dalszych planach Mikołaj Budniak chciałby pokusić się o odtworzenie amerykańskiego składu, z którym Andrzej nagrał pierwszą autorską płytę „Able To Listen”, z Garym Thomasem i Piotrem Wojtasikiem.

www.andrzejcudzich.pl

www.myspace.com/mikolajbudniak

 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Artur Turalski - Sextet in Black

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm