Aktualności

Adam Bałdych „Pamiętniki”
15 grudnia 2017 (piątek), godz. 19.30
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
Nowy Świat 32B
Kalisz

Adam Bałdych w Kaliszu – PamiętnikiNa styku muzyki poważnej i jazzu. Specjalny koncert 15 grudnia w Filharmonii Kaliskiej.

„Pamiętniki” to cykl 5 kompozycji na skrzypce improwizujące, instrumenty solistyczne towarzyszące (wiolonczela, harfa), głos, sekcję rytmiczną, oraz orkiestrę. Warstwa muzyczna wzbogacona jest o wideo, które będzie interaktywne z improwizacją podczas koncertu i stanowić będzie warstwę inspiracyjną dla niej.

„Pamiętniki” stworzone są na styku muzyki poważnej i jazzowej. Szczególnie widać to w zastosowaniu odważnych polirytmicznych elementów w częściach orkiestrowych oraz rozbudowanych partii improwizowanych. Dużą uwagę autor poświęcił próbie przełożenia swojego bardzo rozpoznawalnego brzmienia na instrumenty solistyczne (harfa, wiolonczela, głos).

Pamiętniki są zapisem stanu ducha, emocji wynikających z podróży, napotkanych ludzi i miejsc, które wywarły ważny wpływ na autora.

Będzie więc to impresjonistyczna opowieść rozbudzająca wyobraźnię i wykorzystująca bogate brzmienie orkiestry symfonicznej do przeniesienia w muzyczny świat Adama Bałdycha.

Adam Bałdych - skrzypce
Krzysztof Dys - fortepian
Michał Barański - kontrabas
Dawid Fortuna - perkusja
Kari Sal - wokal
Paweł Lisek - vj
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Adam Klocek - dyrygent


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm