Aktualności
fot. Maciej Karmiński

ALAMEDA 5
Ciśnienie (support)
26.02.2021 (piątek), 19.00
Katowice Miasto ogrodów
pl. Sejmu Śląskiego 1
Katowice

Bilety: 30 zł

(15 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) i można je kupić m.in. na ticketporta.pl i kupbilecik.pl

Alameda 5 w Mieście Ogrodów26 lutego w Katowicach na pl. Sejmu Śląskiego wystąpi kwintet łączący jazz oraz muzykę elektroniczną

Odmrożenie sal koncertowych pozwoliło, przynajmniej do 28 lutego, na powrót życia muzycznego. Katowice Miasto Ogrodów wykorzystuje to „okienko”, żeby zaprosić publiczność na plac Sejmu Śląskiego.

W piątek 26 lutego w sali koncertowej zagra kwintet ALAMEDA 5, poprzedzony suportem zespołu Ciśnienie.

– Korzystamy z okazji, jaką dało nam nowe rozporządzenie, pozwalające na organizowanie koncertów dla połowy widowni. Mamy największą w Katowicach, „niefilharmoniczną”  salę koncertową, która w normalnych czasach pomieści prawie tysiąc słuchaczy, dlatego teraz możemy przyjąć niemal 500 osób zachowując wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Warto skorzystać z okazji posłuchania muzyki na żywo, bo trudno teraz przewidzieć czy po 28 lutego nie wróci zakaz grania na żywo dla publiczności – mówi Łukasz Kałębasiak z instytucji Katowice Miasto Ogrodów.

Grupę ALAMEDA 5 tworzy pięciu doświadczonych instrumentalistów. Rytmiczne fundamenty zespołu tworzą perkusista Jacek Buhl i perkusista Rafał Iwański. Tonalny trzon stanowią gitarzysta i wokalista obsługujący także instrumenty elektroniczne Kuba Ziołek oraz grający na instrumentach elektronicznych oraz syntezatorach Łukasz Jędrzejczak. Od 2019 gitarzystą basowym jest Piotr Michalski.

ALAMEDA 5 miała początkowo wystąpić na Katowice JazzArtFestivalu w 2020 roku, ale pandemia anulowała niemal całe wydarzenie. Nadrobią to 26 lutego. Zanim wejdą na scenę ok. godz. 20.., od godz. 19.00 jako suport wystąpi dobrze znany katowickiej (i coraz bardziej też ogólnopolskiej) publiczności zespół Ciśnienie.

To propozycja dla ceniących nieoczywiste formy jazzu, ale i muzykę elektroniczną i eksperymentalną. Ostatnie nagrania tego kwintetu pokazują też ich fascynację rytmami afrykańskimi i latynoamerykańskimi.

Bilety na cały wieczór kosztują 30 zł (15 zł z Katowicką Kartą Mieszkańca) i można je kupić m.in. na ticketporta.pl i kupbilecik.pl

Podczas obu koncertów obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa – maseczki i dystans.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm