Aktualności
fot. Gilles Marie Zimmerman

Angélique Kidjo's Remain in Light
9.12.2018  (niedziela), godz. 19:00
NFM, Sala Główna
pl. 
Wolności 1
Wrocław

Angélique Kidjo we Wrocławiu!Słynna afrykańska wokalistka wystąpi 9 grudnia w Narodowym Forum Muzyki

Wyjątkowa kariera Angélique Kidjo mogła rozwinąć się dzięki jej talentowi, licznym otrzymanym przez nią nagrodom, ale także dzięki jej zaangażowaniu w sprawy rodzinnej Afryki. Artystka znalazła wiele sposobów przekazywania bogatego dziedzictwa kontynentu afrykańskiego, a szczególnie prawdy o roli kobiet w tej części świata.

Po zdobyciu Grammy w 2008 i 2015 roku Angélique Kidjo ponownie otrzymała tę prestiżową nagrodę w 2016 roku, tym razem za album„Sings”, który nagrała z Orchestre Philharmonique du Luxembourg. Znany ze swojej dynamicznej i podnoszącej na duchu muzyki, skupiający artystów z różnych krajów zespół Angélique Kidjo przekracza granice, gatunki i narodowości, łącząc tradycje zachodniego popu z muzyką afrykańską.

W 2018 roku artystka zaprezentuje swój nowy album (nagrany przez producenta popowego Jeffa Bhaskera ) i program na żywo „Remain in Light”. Oryginalne utwory Talking Heads po raz pierwszy usłyszała po przyjeździe do Paryża w 1983 roku. Teraz prezentuje te wspaniałe piosenki we własnym afrykańskim stylu. Kiedy Angélique Kidjo wystąpiła ze swoim nowym programem w Carnegie Hall, David Byrne przyłączył się, by zaśpiewać z nią w duecie.

Wykonawcy:
Angélique Kidjo - wokal
Magatte Sow - bębny afrykańskie 
Yayo Serka - perkusja 
Michael Olatuja - gitara basowa
Dominic James - gitary
Thierry Vaton - instrumenty klawiszowe

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm