Aktualności

Jazz.PL
Artur Dutkiewicz Trio
24.06.2022, godz. 18.00
Dwójka. Program 2 Polskiego Radia
Transmisja na żywo:
YouTube Dwójki | Strona internetowa Dwójki

Artur Dutkiewicz Trio – Jazz.PLW audycji radiowej Dwójki 24 czerwca wystąpi zespół Artura Dutkiewicza.

Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 rozpocznie się w studiu S3 Polskiego Radia koncert Tria Artura Dutkiewicza w programie z ostatniej płyty, która powstała w czasie pandemii „Comets Sing” (Komety śpiewają).

– Od dzieciństwa patrzę w gwiazdy, zachwycam się tym, co się dzieje na niebie, a ten zachwyt przenosi się na chwilę bieżącą, która jest kluczem do improwizacji. Jesteśmy jak komety, zjawiamy się i znikamy, a niebo przypomina o ogromie wszechświata - mówi Artur Dutkiewicz. Pianista zapowiada także, że w ramach koncertu w cyklu Jazz.PL w jednym z utworów po raz pierwszy pojawi się gość specjalny – grający na tabli Piotr Malec.

Nowe kompozycje lidera są silnie osadzone w korzeniach improwizacji jazzowej, a spoiwem łączącym muzykę jest głębia przekazu. Język tonalny płynnie przechodzi w atonalny, można w nim odnaleźć więź z tradycją jazzu, elementy free, muzyki współczesnej, aż po ślady polskiej kultury ludowej i muzyki świata. Każdy utwór jest innym odcieniem wielowymiarowości życia, gdzie przeciwstawne nastroje wzajemnie się dopełniają.

Artur Dutkiewicz Trio:
Artur Dutkiewicz - fortepian
Michał Barański - kontrabas
Adam Zagórski - perkusja

Koncert poprowadzi Roch Siciński.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm