Aktualności

Artur Dutkiewicz Trio
23.02.2014, godz. 21.00
Skwer Hoovera
Krakowskie Przedmieście 60A
Warszawa
wstęp wolny
Artur Dutkiewicz Trio na urodzinach ChopinaWybitny pianista zagra 23 lutego br. w Warszawie na festiwalu „Koncerty Urodzinowe Chopina”. Artur Dutkiewicz, po entuzjastycznie przyjętych solowych „Mazurkach”, promuje swoją najnowszą płytę nagraną w trio pt. „Prana”.

 

Artur Dutkiewicz Trio
Artur Dutkiewicz - fortepian
Michał Barański - kontrabas
Łukasz Żyta – perkusja 

 

"Prana" to w sanskrycie - najstarszym języku świata - siła i energia życia, przejawiająca się jako entuzjazm, radość i kreatywność.

Kompozycje Artura Dutkiewicza to chopinowski romantyzm i słowiańska śpiewność (Polish Mazurka, Warsaw Oberek), rytm i improwizacyjny idiom współczesnego jazzu (Prana) oraz spokój  i medytacyjność fraz (Om Namo Bagawate). Ostatni utwór (Wujek Tomek) przywołujący bluesowe korzenie jazzu, poświęcony jest pamięci legendarnego saksofonisty - Tomasza Szukalskiego,  z którym pianista występował przez wiele lat.

Według słów Marka Duszy z „Rzeczpospolitej”: „Prana” to płyta o iście uzdrawiającej, życiodajnej mocy. Artur Dutkiewicz jest niezmiennie w znakomitej formie. Po przyjętych entuzjastycznie autorskich „Mazurkach" pianista nagrał kolejny świetny album. „Prana” tria Artura Dutkiewicza ma moc uzdrawiającą, nastawia pozytywnie do świata,  niesie radość życia, inspiruje do działania. Ta muzyka zapadnie nam w pamięci i uzależni. Będziemy do niej wracać by nabrać nowych sił.

 

 

Na 5. Festiwalu „Koncerty Urodzinowe” wystąpi wielu znakomitych wykonawców m.in. Karol Radziwonowicz, Marek Drewnowski, Monika Rosca, Joanna Ławrynowicz, Kwartet Wieniawskiego, Artur Dutkiewicz, Andrzej Jagodziński, Włodzimierz Pawlik, Janusz Skowron. Ośmiodniowy festiwal organizowany jest przez Stowarzyszenie „Smolna” z okazji rocznicy urodzin Fryderyka Chopina.

 

Artur Dutkiewicz Trio „Prana”
23.02.2014, godz. 21.00
Warszawa, „Skwer”
filia Fabryki Trzciny
Krakowskie Przedmieście 60A
wstęp wolny

 


www.arturdutkiewcz.pl
www.chopin.smolna.org

 
  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm