Aktualności

Odsłuch albumu „Astigmatic”
16.04.2019 (wtorek), godz. 20.00
Studio U22
al. Ujazdowskie 22/8
Warszawa
Astigmatic – odsłuch różowego winylaOdsłuch albumu Kwintetu Komedy „Astigmatic” 16 kwietnia w Studio U22 w Warszawie 

W najbliższy wtorek, 16 kwietnia, w warszawskim Studio U22 odbędzie wyjątkowe spotkanie odsłuchowe, w ramach którego zostanie zaprezentowana limitowana edycja płyty

„ASTIGMATIC” KWINTETU KOMEDY
z gościnnym udziałem uczestnika legendarnej sesji nagraniowej – Zbigniewa Namysłowskiego

Winylowa wersja sztandarowego działa Komedy została przygotowana z okazji polskiego Record Store Day 2019. Płyta została wytłoczona w gramaturze 180 w kolorze różowym. Na kopercie winyla znajduje się wydrukowany tekst pióra Tomasza Szachowskiego w wersji polskiej i angielskiej, który pochodzi z komentarza książeczki CD reedycji serii Polish Jazz (2016).


Pod względem muzycznym wydanie jest tłoczeniem z tej samej matrycy, z której zostało dokonane wznowienie w kwietniu 2016 roku w ramach reedycji serii Polish Jazz. Autorem odświeżonego brzmienia jest wybitny reżyser dźwięku – Jacek Gawłowski, uhonorowany Grammy, który korzystał z oryginalnych taśm zachowanych w archiwum Polskich Nagrań. 

Podczas odsłuchu – oprócz fanów czarnych krążków oraz przedstawicieli mediów – będziemy gościli wyjątkową postać w osobie Zbigniewa Namysłowskiego! Spotkanie poprowadzi Paweł Brodowski – Redaktor Naczelny Jazz Forum. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm