Aktualności
Michał Zaborski, Mateusz Smoczyński, Dawid Lubowicz, Krzysztof Lenczowski
fot. Ivon Wolak

Atom String Quartet
Seifert Tour

9.07  Copenhagen Jazz Festival (Dania)
9.09 Londyn, Southbank Centre (Wielka Brytania)
27.10 Sofia, City Art Gallery (Bułgaria)
28.10 Bukareszt, Green Hours Jazz Cafe (Rumunia) 
Atom String Quartet w KopenhadzeSłynny kwartet smyczkowy zagra 9 lipca na Copenhagen Jazz Festival

Mateusz Smoczyński, Dawid Lubowicz, Michał Zaborski i Krzysztof Lenczowski wykonają utwory ze ostatniej płyty kwartetu pt. „Seifert”.  Koncert jest częścią międzynarodowej trasy koncertowej zorganizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta w 40. rocznicę śmierci jej patrona.

Atom String Quartet to jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. W jego twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Zespół ma na koncie cztery autorskie płyty, w tym dwie nagrodzone Fryderykami, koncertuje na całym świecie. Kwartet współpracuje z wybitnymi artystami polskiej i światowej sceny muzycznej, takimi jak Branford Marsalis, Bobby McFerrin, Leszek Możdżer, Jerzy Maksymiuk, Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Kayah, Janusz Olejniczak, Adam Sztaba.

Kompozycje z albumu „Seifert” zabrzmią 9 lipca podczas Copenhagen Jazz Festival, jak również podczas całej, międzynarodowej trasy zespołu, w trakcie której artyści odwiedzą m.in. takie europejskie stolice jak Sofia, Londyn czy Bukareszt.

„Seifert Tour” zorganizowany został przez Fundację im. Zbigniewa Seiferta w 40 rocznicę śmierci tego wybitnego skrzypka i twórcy jazzowego.

Projekt dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Promocja kultury polskiej za granicą.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm