Aktualności

Plan transmisji radiowych i streamingu bezpośredniego:
6.11.2020, godz. 19:30 - AUKSO feat. Marcin Wasilewski Trio
6.11.2020, godz. 22:00 - penderecki // greenwood
7.11.2020, godz. 22:00 - penderecki // pianohooligan
8.11.2020, godz. 22:00 - penderecki // skalpel

Plan retransmisji radiowych i streamingu równoległego:
13.11.2020, godz. 18:00 - AUKSO feat. Marek Napiórkowski
14.11.2020, godz. 20:00 - Alek Nowak / Szczepan Twardoch - Syrena. Melodrama æterna
20.11.2020, godz. 18:00 - AUKSO feat. Adam Pierończyk

Auksodrone 2020Tegoroczna edycja odbędzie się 6 - 8 listopada wyłącznie na antenie Programu 2 PR i w streamingu

Uwaga: Z uwagi na ogłoszone w dn. 4 listopada przez PRM nowe obostrzenia organizatorzy informują, że festiwal Auksodrone odbędzie się w tym roku bez udziału publiczności. Zakupione bilety i karnety należy zwracać w serwisie Ticketmaster.

Dziewięć koncertów podzielono na trzy cykle: Penderecki 2.0 prezentujący skrajnie różne oblicza twórczości Krzysztofa Pendereckiego; Jazz+, zderzenie jazzowej improwizacji z żywiołem orkiestry, wielkich indywidualistów tej sceny z dyscypliną orkiestry, oraz Opera Nova poszukująca nowego języka dla współczesnej opery. Katalizatorem tych wszystkich żywiołów i ich spoiwem będzie AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez Marka Mosia.

W cyklu jazzowym gośćmi AUKSO w tym roku będą: Marcin Wasilewski Trio z zupełnie nowym programem autorstwa lidera grupy, gitarzysta Marek Napiórkowski z powstałą na zamówienie festiwalu kompozycją String Theory oraz saksofonista Adam Pierończyk, który również przygotował nowy utwór, rozpisany na orkiestrę, elektronikę i saksofon.

W cyklu Penderecki 2.0 z wybranymi dziełami Mistrza w nieortodoksyjny sposób skonfrontują się muzycy orkiestry AUKSO oraz goście – Piotr Orzechowski i Skalpel.

Gospodarzami wszystkich koncertów będzie duet HCH czyli Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński.W paśmie Penderecki 2.0 zabrzmią „Sinfonietta No. 2”, „Sinfonietta No. 3”, „Serenade”, „Agnus Dei” i „Chaconne” Krzysztofa Pendereckiego zamiast „Polimorfii”, „Trenu”, „Anaklasis”, „Emanacji” i „Kanonu” oraz „Setting Up Arrows from ‘We need to talk about Kevin’” i „Suite from 'There Will Be Blood'” Jonny’ego Greenwooda zamiast „Popcorn Superhet Receiver” i „48 Responses to Polimorphia”. Sety przygotowane przez Piotra Orzechowskiego (7.11) oraz zespół Skalpel (8.11) pozostają bez zmian.

Z uwagi na ograniczenie liczby osób na scenie i bezpieczeństwo muzyków organizatorzy festiwalu zdecydowali się na wykonanie kompozycji Krzysztofa Pendereckiego i Jonny’ego Greenwooda wymagających mniejszej obsady.

Wszystkie festiwalowe koncerty zostaną zarejestrowane przez Program 2 Polskiego Radia i wyemitowane zarówno na antenie Dwójki, jak i udostępnione nieodpłatnie w streamingu wideo na Facebooku.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm