Aktualności
Aura RGGPod szyldem wytwórni OKEH ukaże się 21 października nowy album tria RGG.

„Muzyka RGG jest muzyką dla odbiorców aktywnych” – tak sami członkowie RGG charakteryzują swoją twórczość. Rzeczywiście, muzyki RGG trzeba słuchać, dopiero wówczas, gdy poświęcimy jej całą naszą uwagę, otwierają się przed nami światy, które dźwiękami kreuje to niezwykłe fortepianowe trio. Niezwykłe, gdyż przez 13 lat istnienia udało mu się stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Nie jest to po prostu fortepian, któremu towarzyszy sekcja rytmiczna, ale trzech równouprawnionych muzyków, którzy wspólnie tworzą muzyczne opowieści.

Najnowsza, już siódma w dorobku zespołu, płyta „Aura” jest w pewnym sensie syntezą dotychczasowych muzycznych doświadczeń tria, a jednocześnie krokiem ku czemuś nowemu. Tym razem muzycy otworzyli się na inspiracje płynące z bardzo różnych światów muzycznych: z muzyki sakralnej, z klasyki, z muzyki popularnej i oczywiście z jazzu. Wszystko powiązane jest jednak w całość, którą określa właśnie tytułowa „aura”, niepowtarzalny nastrój, jaki wywołuje w nas owa całość.

Płytą „AURA” natychmiast zainteresowała się legendarna wytwórnia OKeh Records, której początki sięgają 1918 roku kiedy stworzył ją Otto K.E. Heinemann. Historyczne nagrania spod znaku OKeh firmują takie nazwiska jak: Louis Armstrong, Bix Beiderbecke, Erroll Garner, Count Basie, Duke Ellington, Ahmad Jamal. W obecnym katalogu wytwórni znajdują się wybitni artyści: Sonny Rollins, Dave Holland, Bill Frisell, Nills Petter Molvaer, Jeff Ballard, John Medeski, David Sanborn, Michel Camilo, The Bad Plus.

Dystrybucja w Polsce: Sony Music Poland


fot. Gosia Fraczek

RGG
Łukasz Ojdana - fortepian
Krzysztof Gradziuk – perkusja
Maciej Garbowski - kontrabas

Międzynarodowa premiera płyty „Aura” datowana jest na 21 października 2014 roku. Na koncert premierowy w Polsce zespół zaprasza 17 października o godzinie 20.30 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

www.rggtrio.com

http://www.okeh-records.com/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm