Aktualności
Jazz Band Ball OrchestraBASZTA JAZZ FESTIVAL 2008

Jacek MazurJuż po raz dziewiąty odbędzie się w dniach 4-6 lipca br. w starym Czchowie nad Dunajcem Baszta Jazz Festival. Jest to impreza plenerowa jednocześnie odbywająca się w trzech miejscach.

Pierwsze z nich to odbudowany kilka lat temu Zamek „Tropsztyn” nad jeziorem czchowskim. Na Zamku będzie miała miejsce inauguracja festiwalu w piątek 4 lipca  o godz. 19.00. Wystąpią tam: Siergiej Wowkotrub Trio (Częstochowa), Boogie Boys z Poznania, Gosia Markowska Band z Krakowa. Gościem specjalnym tego dnia będzie Sveriges Jazz Band ze Sztokholmu. Na zakończenie tego dnia organizatorzy przewidzieli jam session oraz paradę krużgankami zamkowymi zespołów występujących na festiwalu.

Dzień drugi – to już tradycyjnie Rynek czchowski. Tutaj o godz. 16.30 rozpoczną się przesłuchania uczestników biorących udział w konkursie dla instrumentalistów i wokalistów jazzowych o nagrodę „Złotej Baszty”. Główne koncerty rozpoczną się o godz. 19.00 występem warszawskich Blues Fellows z Ewą Konarzewską, a po nich na estradę wejdą: Leliwa Jazz Band z Tarnowa, Big Band „Małopolska” z Krakowa, Jazz Band Ball Orchestra z Krakowa z gościem specjalnym – Wojtkiem Karolakiem na organach Hammonda B-3, Enerjazzer z Gliwic, oraz węgierski Little Jazz Band.

Ogłoszone zostaną wyniki konkursu i wystąpi laureat „Złotej Baszty 2008”. Również, jak co roku, będzie miała miejsce aukcja dzieł sztuki lokalnych artystów, z której dochód przeznaczony jest na odbudowę czchowskiej Baszty.
Na zakończenie wieczoru zagrają wszystkie zespoły razem.

W niedzielę odbędzie się Poranek Jazzowy na Zaporze, na scenie przy Ośrodku Elektrowni Łaziska w Czchowie. Organizatorzy tym razem pomyśleli też o najmłodszych uczestnikach festiwalu. W programie „Jazz dla dzieci” wystąpi grupa Blues Fellows & Ewa Konarzewska z Warszawy.

Patrz: pełny program festiwalu.
Szczegóły dotyczące bazy noclegowej i inne znajdują się na stronie internetowej www.jazz.czchow.pl
Jacek Mazur, dyrektor artystyczny festiwalu
 
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm