Aktualności

Program:

8.07.2022 (piątek), godz. 20:00
Hotel „Łaziska” Cafe Oranżeria
Meaculpa & Jazz Roosters
Five o’Clock Orchestra

9.07.2022 (sobota), godz. 18:00
Rynek w Czchowie
Finaliści konkursu „O Złotą Basztę” im. Jacka Mazura
Big Band Mielec
MONK
Jazz Band Ball Orchestra z okazji 60-lecia istnienia zespołu
Leliwa Jazz Band
RB Dixi Five

Podczas sobotnich koncertów odbędzie się parada nowoorleańska oraz aukcja prac plastycznych.

10.07.2022 (niedziela), godz. 15:00
„Dunajec jak Missisipi, Czchów jak Nowy Orlean”
Start na Rynku następnie przemarsz na zamek
RB Dixie Five i Leliwa Jazz Band (koncert obu zespołów na dziedzińcu)

Baszta Jazz Festival 202223. edycja festiwalu jazzu tradycyjnego odbędzie się w Czchowie w dn. 8-10 lipca.

Tegoroczny Baszta Jazz Festival odbędzie się w najbliższy weekend 8-10 lipca w Czchowie. Wydarzenie adresowane jest do wszystkich entuzjastów jazzu tradycyjnego oraz przygodnych słuchaczy. Tutaj  w rytmie jazzu poznamy tajemnice muzyczne Nowego Orleanu.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godz. 20:00 w Oranżerii Hotelu Łaziska w Czchowie występem Meaculpy & Jazz Roosters. Kolejny i ostatni w tym dniu koncert wykona Five O’Clock Orchestra, podczas którego usłyszymy najprawdziwszy, amerykański dixe jazz.

W sobotę, po dwóch latach nieobecności, spotykamy się ponownie na rynku w Czchowie, gdzie odbędą się koncerty: Big Band Mielec, MONK, Jazz Band Ball Orchestra, Leliwa Jazz Band i RB Dixie Five. Mielecki big band jak i tarnowski zespół głosowy wystąpią u nas po raz pierwszy. Sobota to również jubileuszowy koncert Jazz Band Ball Orchestry, która obchodzi w tym roku piękną, 60-tą rocznicę istnienia. W tym dniu towarzyszyć nam będą dodatkowe wydarzenia kulturalne jak: Konkurs „O Złotą Basztę” im. Jacka Mazura, parada nowoorleańska, wystawa fotografii Piotra Góryjowskiego oraz aukcja obrazów.

W niedzielę Czchów zamieni się w Nowy Orlean, a Dunajec w Missisipi. Projekt łączący koncerty uliczne ze średniowieczną scenerią miasteczka i zamku, tworzy niesamowity klimat dixielandowy, pełny emocji i wigoru, jest pomysłem organizatorów Elżbiety Ogieli i Romana Bartnickiego.


Na dni pełne fenomenalnej muzyki zapraszają organizatorzy: Burmistrz Czchowa, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Partnerzy: Związek Artystów Wykonawców „STOART” z Warszawy i F.H.U „Rabek”.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm