Aktualności

Urbanator „Beats & Pieces” 

Trasa
8.09 Kraków, Kino Kijów, godz. 20.00
9.09 Warszawa, BOK Białołęcki Ośrodek Kultury, godz. 19.00
10.09 Poznań, Aula UAM, godz. 20.00
11.09 Łódź, Klub Wytwórnia Urbanator Days - warsztaty, godz.16.00
12.09 Łódź, Klub Wytwórnia, godz. 19.00, gość: Eabs
14.09 Toruń, CKK Jordanki, godz. 19.00 





Beats & Pieces – Urbanator on the road



Michał Urbaniak zapowiada wrześniowe tournee z Urbanatorem, promujące nową płytę, 8 - 14 września

Urbanator zaprezentuje nowy projekt na koncertach w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Łodzi i Toruniu. W trakcie tournee odbędzie się też w Łodzi 11. edycja Urbanator Days, czyli dwudniowe wydarzenie złożone z warsztatów i koncertu połączonego z jam sessions (www.urbanatordays.com).

Ideą nadrzędną najnowszej płyty „Beats &Pieces” jest fuzja jazzu z hip-hopem, elektroniką  i wieloma kierunkami muzyki rytmicznej zwanej NuJazz lub UrbJazz. Na płycie znajdą się kompozycje Urbaniaka z udziałem młodych producentów, raperów, wykonawców i muzyków nowej generacji, z takich zespołów jak EABS czy P. Unity. Jazz, hip-hop, rap, reggae, soul, r&b i electro zostały połączone w jeden kolorowy projekt. W zaskakujących aranżacjach świetnie zabrzmią np. wokale Marka Pędziwiatra, Andy Ninvalle, trąbka Michaela Patchesa Stewarta czy skrzypce i sax Michała Urbaniaka oraz kreacje innych zaproszonych gości.

Podczas trasy obok Urbaniaka (violin, sax, lirycon) wystąpią:
Troy Miller - drums, Michael Patches Stewart - trumpet, Femi Temowo - guitar, Otto Williams - bas, Marek Pędziwiatr - keyboards, Andy Ninvalle - rap.

Zwiastunem projektu jest teledysk, który powstał podczas tegorocznego występu Urbanatora na Przystanku Woodstock powstał teledysk do najnowszego singla „Love Don’t Grow On Trees” z gościnnym udziałem Marka Pędziwiatra (produkcje, aranż i wokal):




Płyta ukaże się 22 września nakładem Wydawnictwa Agora.

Urbanator to międzynarodowy projekt Urbaniaka, powołany do życia w Nowym Jorku na przełomie lat 80. i 90. Wydawnictwa wytwórni Hip Bop Records potwierdziły pozycję Urbanatora na amerykańskim rynku. Zespół współtworzą fantastyczni muzycy nowojorskiej i londyńskiej sceny muzycznej. Pod szyldem Urbanatora (wymiennie) grali m.in. Lenny White, Frank Parker, Troy Miller (drums); All McDowell, Otto Williams, Marcin Pospieszalski (bas); Jon Dryden, Xantone Blacq, Pawel Tomaszewski , Marek Pędziwiatr (keyboards); Femi Temowo, Ed Hamilton, Jane Getter (guitar); Tom Browne , Michael Patches  Stewart (trumpet); Solid, Andy Ninvalle, OSTR (rap).

Urbanator Days to projekt, który Urbaniak realizuje od 2005 roku, skierowany jest do wszystkich, którzy kochają grać i chcą wykonywać muzykę rytmiczną w różnych stylach i gatunkach. Do tej pory wzięło w nim udział ok. 15 tys. słuchaczy i 700 uczestników warsztatów w kilkunastu miastach w Polsce (m.in. w Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Białymstoku czy Gomunicach).

Szczegóły i zapisy na stroniewww.urbanatordays.com

Więcej informacji na stronachwww.urbaniak.comi na fan page’u Michala
Urbaniaka na facebooku





  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm