Aktualności

Betlejem w Polsce
28.12.2018 Kalisz, Arena Kalisz
29.12.2018 Wrocław, Hala Orbita
30.12.2018 Kraków, Centrum Kongresowe ICE
3.01.2019 Katowice, Spodek
4.01.2019 Warszawa, Hala Torwar 
5.01.2019 Bydgoszcz, Hala Łucznika
6.01.2019 Szczecin, NETTO Arena Szczecin
9.01.2019 Poznań, Hala Arena Poznań 
10.01.2019 Gdynia, Gdynia Arena 
11.01.2019 Ostróda, Hala Expo Mazury 
12.01.2019 Łódź, Atlas Arena
13.01.2019 Kielce, Hala Legionów
14.01.2019 Lublin, Hala Globus

Bilety dostępne tu
Betlejem w Polsce13 świątecznych koncertów gwiazd w 13 miastach, od 28 grudnia do 14 stycznia

„Betlejem w Polsce” stało się nierozłącznym elementem radosnego świętowania Bożego Narodzenia w naszym kraju!

Zaprasza Fundacja „Światło-Życie”:

Po raz trzeci ruszamy w podróż po Polsce z najpiękniejszymi kolędami z wielu stron świata i z różnych historycznych krain. Odwiedzimy aż 13 miast, by w każdym z nich spotkać się z Wami podczas uczty artystycznej i duchowej. W tym roku będzie ona naprawdę obfita: obok polskich utworów, usłyszycie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. Zabrzmią one w pięknych tłumaczeniach na język polski, co pozwoli nam wszystkim na jeszcze bardziej osobistą podróż po wielkiej przestrzeni religii, tradycji i kultury, której źródłem jest przyjście Boga na świat.

Niepowtarzalności tej pełnej nadziei i radości wędrówce nada muzyka, która – nie mamy żadnych wątpliwości – w tym roku Was po prostu oczaruje i poniesie! Wyobraźcie sobie na jednej scenie tak różnych artystów jak Grażyna Łobaszewska, Józef Broda, Adam Krylik, Antonina Krzysztoń, Dawid Kwiatkowski, Mate.O, Agnieszka Musiał, Bovska, Kamil Bednarek, Dana Vynnytska – Ukrainka ze Lwowa, Yazeed Sakhnini – Arab z Nazaretu czy Kapela Maliszów. A to nie koniec: zagrają dla Was Adeba – perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak – Żyd z Jerozolimy, bułgarsko-rumuńska orkiestra dętą oraz Atom String Quartet; międzynarodowy zespół instrumentalistów poprowadzi Jan Smoczyński. Tego jednak nie można sobie wyobrazić. To trzeba usłyszeć!

Podobnie jak w poprzednich latach, artyści otrzymają ze strony publiczności wokalne i emocjonalne wsparcie: w drugiej części koncertu wszyscy razem zaśpiewamy piękne polskie kolędy. To taki moment, kiedy wzruszenie przeobraża się w moc – w siłę jedności. Jak każe dobry i mądry polski obyczaj, pielęgnowany również przez „Betlejem w Polsce”, podzielimy się opłatkiem – na widowni i na scenie. Złożymy sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne – rodzinie i przyjaciołom, z którymi przyjdziemy na koncert, ale także osobom spotkanym po raz pierwszy tego wieczoru. Poczujemy życzliwość i bliskość. Wiarę, że Betlejem jest także w Polsce – w centrach naszych miast i w naszych sercach. To będzie dobry i piękny czas. Czas Bożego Narodzenia 2018/2019.

Dochód z trasy „Betlejem w Polsce” jest przeznaczony na cel charytatywny – pomoc dla osób potrzebujących. Uczestnicząc w jednym z koncertów, dzielimy się dobrem z drugim człowiekiem. 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm