Aktualności

Bielańskie Zaduszki Jazzowe
Kuba Stankiewicz Quartet
18.11.2021 (czwartek),  g.19.00
Podziemia Kamedulskie
ul. Dewajtis 3
Warszawa-Bielany

Wstęp wolny / liczba miejsc ograniczona / decyduje kolejność przyjścia
Koncert również online, transmisja na profilu Nasze Bielany na Facebooku.

Bielańskie Zaduszki JazzoweW Podziemiach Kamedulskich w Warszawie 18 listopada zagra Kuba Stankiewicz Quartet

W programie koncertu: Young, Kaper, Wars – polscy kompozytorzy w Hollywood

Na tegorocznych Bielańskich Zaduszkach Jazzowych wystąpi pianista Kuba Stankiewicz ze swoim kwartetem. Artysta znany jest z odkrycia i znakomitych interpretacji muzyki Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa, polskich kompozytorów, laureatów Oskarów, którzy odnieśli sukces w USA w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych XX wieku, tworząc wiele znanych amerykańskich standardów jazzowych oraz muzykę do legendarnych holywoodzkich filmów takich jak „Bonanza”, „Bunt na Bounty”, „Lily”, „W 80 dni dookoła świata” „Flipper”. 18 listopada w programie koncertu Bielańskich Zaduszek Jazzowych w Podziemiach Kamedulskich usłyszymy jazzowe interpretacje znane przeboje z przedwojennych filmów: „Miłość Ci wszystko wybaczy”, „Na pierwszy znak" oraz jazzowe evergreeny m.in. „On Green Dolphin Street”, „Invitation”, „Stella by Starlight”, „Beautiful Love”, czy „Johnny Guitar”.

Kuba Stankiewicz Quartet
Kuba Stankiewicz - fortepian
Maciej Sikała - saksofon
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Sebastian Frankiewicz - perkusja


Kuba Stankiewicz fot. P. Woźny

Kuba Stankiewicz od wielu lat zajmuje niepodważalne miejsce w czołówce najlepszych polskich pianistów jazzowych. Jest absolwentem Berklee College of Music w Bostonie, oraz wykładowcą Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jego ostatnie płyty nagrywane były w Los Angeles w ramach projektu „Polacy w Hollywood”. Lider kwartetu - Kuba Stankiewicz w 2018 roku wystąpił z tym programem w słynnej Carnegie Hall w Nowym Jorku.

Koncert organizowany jest przez Dzielnicę Bielany m. st. Warszawy, Podziemia Kamedulskie oraz Agencję Koncertową Pianoart.

Patronat Medialny: Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce", Jazz Forum, JazzPress, Nasze Bielany Online

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm