Aktualności

Bobby McFerrin & Gimme 5
Circlesongs
4 maja 2019 (sobota), godz. 20.00
NOSPRpPl. Wojciecha Kilara 1
Katowice

Bilety w cenach:
190 zł - strefa IV
250 zł - strefa III
290 zł - strefa II
350 zł - strefa I

Bilety dostępne na:
www.eventim.pl/goodtaste
www.ebilet.pl
oraz w sklepach sieci Empik i Media Markt

Bobby McFerrin w Katowicach!Legendarny wokalista wystąpi z zespołem wokalnym Gimme 5 w programie „Circlesongs” 4 maja w NOSPR

Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej „Circlesongs”, Bobby McFerrin powraca do Polski ze znakomitym, innowatorskim przedsięwzięciem „Gimme 5”.

Autor najbardziej pozytywnej piosenki w muzyce rozrywkowej „Don’t Worry, Be Happy”, wystąpi podczas wiosennej trasy z wyjątkowym projektem „Gimme 5”. Wraz z czwórką znakomitych muzyków (Joey Blake, Judi Vinar, Rhiannon, David Worm) najpierw stworzy na żywo utwory zwane „Circlesongs”, a następnie podda je od razu żywej interpretacji. Jeden z pierwszych koncertów grupy, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę objawieniem.

Zdobywca 10 nagród Grammy i jeden z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych, przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasad przyjętych w klasycznych gatunkach muzyki.  Tak będzie i tym razem. Zgromadzona w sali publiczność zostanie zaproszona przez artystów do współtworzenia koncertu a capella: gwizdania, tupania, mruczenia, klaskania, kląskania, naśladowania echa, wyprawiania niezwerbalizowanych modłów, słowem: wydawania z siebie wyzwalających wolną duszę dźwięków. To, na czym od lat zależy McFerrinowi, to dzielenie się ze słuchaczami niesamowitym poczuciem wolności, jakie daje śpiew i występowanie na żywo.  Wspólne przeżywanie muzyki, kreowanie porozumienia bez słów, wymiana pozytywnej energii to rzeczy, które marzą się McFerrinowi, gdy spotykamy go na scenie.

Bobby McFerrin sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu. Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

Regulamin Imprezy dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm