Aktualności

Bobby Sparks
28.05.2022 (sobota), godz. 20:30
Jassmine
ul. Wilcza 73
Warszawa

Kup bilet


Bobby Sparks w Jassmine!Słynny amerykański klawiszowiec zagra zespołem w warszawskim klubie w sobotę 28 maja.

Zwycięzca nagrody Grammy, klawiszowiec, pianista i organista, członek zespołu Snarky Puppy i wieloletni współpracownik Kirka Franklina – charyzmatyczny Bobby Sparks wystąpi w Jassmine z materiałem „Schizophrenia — The Yang Project”! Wspierał w studiu i na scenie takich artystów jak Prince, Herbie Hancock, Stanley Clarke, George Duke, Marcus Miller, Ray Charles, George Benson, Al Jarreau, David Sanborn i Nicolas Payton, grał w Tower of Power, The RH Factor nieodżałowanego Roya Hargrove’a.

Od trzaskającego funku, przez powolne, soulowe ballady po wjazdy prosto w jazz, muzykę orkiestrową i świata – jego trafnie zatytułowana płyta „Schizophrenia — The Yang Project” ma wiele podstaw. Na pokładzie Battlespark Galactica znaleźli się zarówno jego wieloletni znajomi z Dallas, jak i największe gwiazdy, m.in. Marcus Miller, Pino Palladino, MonoNeon i Hadrien Feraud, Roy Hargrove, Frank McComb & James „J. Rob” Robinson, Michael League i Jason “JT” Thomas, Lucky Peterson, Eric Gales, Mark Simmons, Brannen Temple czy John „Lil John” Roberts – potężny skład.

Organy Hammond B-3, które Sparks otrzymał od rodziców na swoje szóste urodziny i na których gra do dziś, to tylko jeden z wielu instrumentów klawiszowych w jego arsenale przygotowanym specjalnie pod ten projekt.  Bobby uwielbia sprzęt vintage, w tym Mellotron 4000, Hohner D-6, Fender Rhodes, Mini-Moog, Oberheim OBXA, ARP Odyssey i Prophet-5, do dziś.

Posłuchaj:


Skład zespołu:
Bobby Sparks - keys
Keith Anderson - sax
Jay McK - bass
Brannen Temple - drums
James Robinson - vocals
DJ Ernie G. - turntables

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm