Aktualności

BossaNorkah
11.03.2017, godz. 19.00
Quality Studio
Konwiktorka 7
Warszawa

Bilety 50,-
Rezerwacja biletów: damian@qualitystudio.pl
Uwaga! Limitowana ilość miejsc!
Cały dochód z biletów przeznaczony jest dla muzyków! 

BossaNorkah w Quality Studio w WarszawiePremierowy koncert wokalistki Honoraty Kożuchowskiej z nowym projektem, 11 marca

BossaNorkah to nieznane szerzej, piękne bossa novy po polsku, piosenki pisane przez lata przez barda muzyki poetyckiej Antoniego Murackiego. Na płycie „Bossa Norkah” zagrane przez wybitnych polskich jazzmanów, takich jak Andrzej Jagodziński, Rafał Sarnecki, Piotr Aleksandrowicz, Wojciech Pulcyn, Michał Jaros, Krzysztof Szmańda, oraz jednego z nowojorskich perkusjonalistów – pochodzącego z Kuby Marvinaa Diz (nagroda Grammy za płytę w kat. latin jazz). W nagraniach gościnnie wzięli udział także Jarosław Bothur, Luis Nubiola, Patryk Zakrocki, Antoni Muracki i Mikołaj Wielecki.

Pomysłodawczynią projektu, a jednocześnie wokalistką jest Honorata Kożuchowska – finalistka m.in festiwalu piosenki im. Agnieszki Osieckiej, wokalistka zespołu Ciepły Wieczór. Występowała również m.in. z zespołami muzyki afro-kubańskiej Odo Irawo oraz Viaje al Tambor, reggae’owym Pan Pozytyw.

Płyta dedykowana jest dorosłej, osłuchanej publiczności, płyta bardzo kobieca, o intrygujących tekstach, stylistycznie nawiązująca do najlepszych standardów polskiej muzyki, i tradycyjnego nurtu bossa novy, choć nie tylko.

Zespół wystąpi w składzie:
Honorata Kożuchowska - śpiew
Andrzej Jagodziński - fortepian, akordeon
Konrad Zemler - gitara
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Krzysztof Szmańda - perkusja
Gościnnie wystąpią również:
Jarosław Bothur - saksofon
Mikołaj Wielecki - instr. perkusyjne

Koncert będzie rejestrowany.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm