Aktualności
Leliwa Jazz Band z Tarnowa

Organizatorzy:
Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr”
ul. Parkowa 1
26-600 Radom
tel.: 48 364 29 68
www.amfiteatr.radom.pl

Café Jazz Festival w RadomiuDruga edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego odbędzie się w dn. 18-20 sierpnia.


W tym roku Café Jazz Festival odbędzie się nad malowniczym zalewem na Borkach, a pieczę nad jego organizacją powierzono Miejskiemu Ośrodkowi Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Dyrektorem artystycznym drugiej edycji Café Jazz Festival został wybitny pianista i kompozytor – Wojciech Kamiński, dotychczasowy dyrektor festiwalu „Złota Tarka”. To gwarancja znakomitego poziomu imprezy i starannie przygotowanego programu.

Festiwal zainauguruje w centrum Radomia, na deptaku, parada nowoorleańska. Podczas trzech dni festiwalu usłyszymy m.in. takie gwiazdy jak: Old Timers, Jazz Band Ball Orchestra, The Harpiano Show, Five O’Clock Orchestra, Dianne Davidson czy legendarnego amerykańskiego wokalistę Stana Breckenridge’a!

Program drugiej edycji Café Jazz Festival wzbogacił się o atrakcyjny konkurs młodych pianistów, którzy rywalizować będą o nagrodę „Radomskiego Jazz-on-a”. Wystąpią, prócz zespołów reprezentujących nurt jazzu tradycyjnego, muzycy grający ragtime, boogie-woogie, swing etc.


Five O'Clock Orchestra z Częstochowy


Piątek, 18 sierpnia
ul. Żeromskiego
ok. godz. 15.30 – parada nowoorleańska w centrum Radomia z udziałem uczestników Festiwalu i publiczności (zespół prowadzący: Leliwa Jazz Band)
Scena festiwalowa nad Zalewem Borki
godz. 17.00 – Konkurs Festiwalowy o nagrodę „Radomski Jazz [on]”
Solo piano ragtime i boogie woogie
godz. 18.30 – parada nowoorleańska nad Zalewem Borki z udziałem uczestników Festiwalu i publiczności (zespół prowadzący: Leliwa Jazz Band)
godz. 19.00 – oficjalne otwarcie Festiwalu i koncert „Na dobry początek”:
Five O’Clock Orchestra
Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet + gość specjalny: Marek Rudnicki
Stanley Breckenridge (USA) & Jazz Band Ball Orchestra
godz. 23.30 – ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie wszystkim uczestnikom dyplomów uczestnictwa
Jam session z udziałem wszystkich uczestników Festiwalu i publiczności (zespół prowadzący: Leliwa Jazz Band)
Oprócz koncertów nad Zalewem Borki w czterech lokalach w centrum Radomia odbędą się koncerty dodatkowe!.

Old Timers z Warszawy, drugi od lewej szef artystyczny festiwalu Wojtek Kamiński


Sobota, 19 sierpnia
Scena festiwalowa nad Zalewem Borki
godz. 19.00 – „Rozśpiewany koncert galowy”
Laureat Konkursu o nagrodę „Radomski Jazz [on]”
Solo piano ragtime i boogie woogie
Dorota Curyłło Quartet
Old Timers
The Harpiano Show (Anglia, Polska)
Diane Davidson (USA) & Dixie Company
ok. godz. 00.00 – Bal Jazzowy z udziałem uczestników Festiwalu i publiczności [zespół prowadzący: Old Timers]

Niedziela, 20 sierpnia
Scena festiwalowa nad Zalewem Borki
godz. 16.00 – „Konkursowicze dla Radomia”:
występy uczestników konkursu
Blues Power
Gospel Radom
Big Band „Mundana”

Podczas Café Jazz Festival na Borkach odbędzie się również Międzynarodowy Zlot Kamperów. Spodziewamy się ok. 150 ekip m.in. z Niemiec, Szwecji, Białorusi, Czech. Będzie je można podziwiać w miasteczku festiwalowym, które stanie nad zalewem na Borkach. Miłośnicy kamperów (tych nowoczesnych jak i oldschoolowych) chętnie odpowiedzą na pytania i oprowadzą po swoich „domach na kółkach”. Zostaną też wydzielone specjalne miejsca dla caravaningowców i motocyklistów, którzy przyjadą na Café Jazz Festival pod namiot. Dla naszych mobilnych gości przygotowaliśmy m.in. wycieczki po Radomiu i okolicach, wspólne biesiady i wieczorki integracyjne. Wszystkie niezbędne informacje, akredytacje i zapisy na stronie camperteam.pl. Nazwa Festiwalu zobowiązuje, jazzowi towarzyszyć będą zatem kawowe aromaty, a pobudzający napój z pewnością przyda się podczas wieczornych i nocnych jam sessions. W miasteczku festiwalowym na Borkach wystawiać się będą firmy z branży kawiarskiej, nie zabraknie bezpłatnych degustacji i pokazów alternatywnego parzenia tego aromatycznego napoju. Mamy również zaszczyt pochwalić się, że znana z jakości i precyzji wykonania swoich instrumentów firma Feurich udostępniła nam na czas Café Jazz Festival doskonałe, nowe pianino i fortepian. Jesteśmy pewni, że bogactwo i potężną dynamikę dźwięku fortepianu, i mocny, klarowny dźwięk pianina docenią nie tylko muzycy, ale i publiczność naszego festiwalu.

MOK Amfiteatr na:
https://www.facebook.com/amfiteatr.radom/
https://www.youtube.com/user/AmfiteatrRadom
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm