Aktualności

Gorzów Jazz Celebrations
China Moses
29.11. 2018, godz. 19.00
Teatr im. Juliusza Osterwy
ul. Teatralna 9
Gorzów Wielkopolski

Bilety: +48 693 126 915
bilety@jazzfilary.pl
http://www.jazzfilary.pl

China Moses – Gorzów Jazz CelebrationsAmerykańska wokalistka wystąpi 29 listopada w Teatrze Osterwy w Gorzowie Wlkp.

China Moses - śpiew
Josiah Woodson - trąbka
Mike Gorman - fortepian, instrumenty klawiszowe
Swaeli Mbappe - kontrabas, gitara basowa
Tiss Rodriguez - perkusja

China Moses to amerykańska wokalistka soulowo-jazzowa oraz prezenterka MTV France, TSF Jazz Radio i innych. Córka wielkiej Dee Dee Bridgewater i reżysera Gilberta Mosesa, urodziła się w Los Angeles, wychowała w Paryżu. W nagraniach jej płyt współpracowała z wieloma uznanymi nazwiskami, m.in.: Guru, DJ Mehdi, Karriem Riggins, Meshell Ndegeocello, Anthony Marshall i inżynierem dźwięku Bobem Powerem.

Po wydaniu w wieku 16 lat pierwszego singla „Time”, pojawiły się kolejne udane albumy. W 2009 r. wydała „This One’s For Dinah”, hołd dla jej idolki Dinahy Washington, z pianistą Raphaëlem Lemonnierem. W 2012 r. ukazał się „Crazy Blues”, uznany przez brytyjski „Times” w 2013 r. jako jeden z 100 najlepszych albumów roku. Na swoim nowym albumie „Nightintales” China skupia się na kreowaniu własnego muzycznego świata. Wynik to 12 piosenek, które mają szansę stać się nowymi standardami. Jest także prezenterką muzyczną. Prócz cotygodniowego programu radiowego „Made in China” w TSF Jazz we Francji, została właśnie nową prezenterką JazzFM w Wielkiej Brytanii.

Koncert jest realizowany przez Jazz Club „Pod Filarami” w ramach cyklu Gorzów Jazz Celebrations, a patronem medialnym wydarzenia jest JAZZ FORUM.  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm