Aktualności
fot. Bartosz Kołaczkowski

Confusion Project Finding True Nature
Jazz Po Polsku
Live in China 2019

30.06 Jinan, Parlor Pub
2.07 Shanghai, JZ Club04.07 Hefei, On The Way

6.07 Xingyi, Fu Kang Exhibition Center
7.07 Guiyang, Local Guiyang Live House
8.07 Guiyang, Music Academy11.07 Ningbo, tba12.07 Shnaghai, tba13.07 Taizhou, Xianju Theatre
14.07
Shanghai, tba
17.07 Xiamen, Real Live House
18.09 Kanton, Zhile Art Space19.07 Kanton, JZ Club
20.07 Kanton, Brasston
21.07 Shenzhen, Lavo
23.07 Pekin, DDC
24.07 Pekin, Bricks
25.07 Pekin
, Tango
26.07 Harbin, Grand Theatre
27.07 Harbin, Skylark Club

Confusion Project na trasie w Chinach!Trio jazzowe z Gdańska zagra w lipcu 20 koncertów w 12 miastach Państwa Środka.

Między 30 czerwca a 27 lipca grupa wystąpi w renomowanych salach koncertowych, klubach jazzowych i konserwatoriach muzycznych w największych aglomeracjach: w Pekinie, Kantonie, Harbinie, Shenzhen i Szanghaju. Trasa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku

Muzycy poprowadzą również warsztaty dla chińskich studentów. Formacja zagra w składzie Michał Ciesielski - piano, Konrad Żołnierek - bass i Adam Golicki - perkusja. Do zespołu w wybranych miastach dołączy chiński gitarzysta Jun Xiao.

PRIMAL jazz suite by Confusion Project, OFFICIAL TRAILER Trasa koncertowa zatytułowana Finding True Nature 2019 promuje trzeci album zespołu, „PRIMAL”, opowiadający o podróży samotnego człowieka, który w kontakcie z przyrodą odnajduje swoją prawdziwą naturę i pierwotność. Autorem większości kompozycji Confusion Project jest pianista Michał Ciesielski.

„PRIMAL to opowieść o człowieku, który znajduje w sobie odwagę, by zrealizować marzenia, zaufać instynktowi i wyruszyć w nieznane. Uciekając od cywilizacji, zmagając się z trudnościami samotnej wędrówki, przeżywa wielką przygodę, copomaga mu odnaleźć zagubioną dawno naturę, pierwotną wrażliwość” – mówi Michał Ciesielski.

PRIMAL: cinematic trailer of concept album by Confusion Project Confusion Project powstał w 2012 r. i ma za sobą udział w prestiżowych festiwalach takich jak Jazz Nad Odrą, Komeda Jazz Festival czy Baikal Waves. W 2017 r. grupa odbyła intensywną trasę koncertową w Rosji i Kazachstanie, docierając między innymi do Irkucka. Chińska trasa koncertowa organizowana jest w ramach projektu Jazz Po Polsku. „Celem Jazz Po Polsku jest promocja polskiej muzyki improwizowanej poza granicami kraju, jako gatunku z wieloletnimi tradycjami i historią. Projekt pomaga również w nawiązywaniu międzynarodowej współpracy kulturalnej i integruje środowisko artystów z wielu państw. Doskonałym przykładem na to jest udział w nadchodzącej trasie chińskiego gitarzysty Jun Xiao, który koncertował w Polsce w grudniu zeszłego roku, a fachu uczył się m.in. w Nowym Jorku od naszego mistrza, Rafała Sarneckiego” – mówi Jakub Krzeszowski, twórca projektu Jazz Po Polsku.

Jazz Po Polsku po raz pierwszy zawitał do Azji w 2014 roku. Wtedy to w trzech chińskich miastach wystąpił warszawski zespół Imagination Quartet. Z roku na rok zespołów przybywało, a trasy koncertowe wydłużały się. Do tej pory w ramach projektu polscy artyści zaprezentowali się ponad dwieście  razy w siedmiu azjatyckich krajach.

Trasa koncertowa organizowana jest we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza, Instytutem Polskim w Pekinie i Fundacją Plateaux. Występy odbywają się pod patronatem honorowym Konsulatów Generalnych RP w Chengdu i Kantonie oraz patronatem medialnym Radia Gdańsk, JAZZ FORUM i JazzPRESS.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm