Aktualności

JazzState
Daniel Toledo Quartet
1.08.2018 (środa), godz. 20.00
Klub SPATiF
al. Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety: 30, 40, 50zł 

Daniel Toledo Quartet w SPATiFieEkwadorski kontrabasista zagra z polskimi muzykami 1 sierpnia na warszawskiej scenie JazzState

Daniel Toledo - kontrabas
Kuba Więcek - saksofon
Michał Miśkiewicz - perkusja
Piotr Orzechowski Pianohooligan - piano

Daniel Toledo – jest ekwadorskim kontrabasistą jazzowym i kompozytorem. Ukończył studia na Berklee College of Music, kampus w Walencji, otrzymując tytuł magistra w „contemporary performance”. Wykłada na uniwersytecie San Francisco w Quito. ​Zwycięzca Jazz Envoys 2010, dzięki czemu stał się częścią Jamey Aebersold Summer Jazz Workshop w Louisvile Kentucky. Występował w prestiżowym Kennedy Center w Washington D.C.

W trakcie licznych tras koncertowych po Europie, Azji i obu Amerykach występował między innymi z: Piotrem Orzechowskim, Tedem Lo, Perico Sambeatem, Yoronem Israelem, Victorem Mendozą. Wydał dwa albumy: „Elapse” oraz „Atrium”.

Kuba Więcek – saksofonista i kompozytor. Student prestiżowego Rhythmic Music Conservatorium w Kopenhadze. Laureat wielu nagród oraz międzynarodowych konkursów. Pobierał lekcje u takich mistrzów jak Lee Konitz, Steve Lehman czy David Binney. Koncertował w niemalże całej Europie, Ameryce Północnej oraz Azji. Współpracował z Mikiem Sternem, Ralphem Alessim, Giladem Hekselmanem oraz wieloma innymi.

Czerpie doświadczenia z wielu gatunków muzyki, poczynając od klasyki, przez folklor europejski czy jazz, a kończąc na muzyce elektronicznej, alternatywnej czy hip-hopie, dlatego w jego prywatnym zbiorze muzycznym nagrania Johna Coltrane’a, Charlie’ego Parkera leżą̨ obok płyt takich artystów jak Steve Reich, Brian Eno, Tom Waits, Bon Iver, Flying Lotus czy Kanye West. Album „Another Raindrop” jest jego debiutem fonograficznym, za który otrzymał prestiżową Nagrodę Fryderyka.

Michał Miśkiewicz – perkusista o wyrazistym, rozpoznawalnym stylu, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jako szesnastolatek zadebiutował w zespole Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Rok później do stałej współpracy zaprosił go Tomasz Stańko. Jako członek jego kwartetu Michał uczestniczył w nagraniach płyt dla prestiżowej niemieckiej wytwórni ECM oraz wiele lat koncertował na liczących się scenach Europy czy USA. Jest członkiem zespołu Marcin Wasilewski Trio.

Współpracował z całą czołówką polskiego jazzu, miał również okazję zetknąć się z największymi nazwiskami jazzu światowego, jak m.in. Buster Williams, Billy Harper, Dino Saluzzi, Arthur Blythe, Joe Lovano, John Surman, Mike Turner, Gregoire Maret, Anders Jormin, Palle Daniellson, Bobo Stenson oraz Charles Lloyd.

Piotr Orzechowski – pianista, improwizator, kompozytor. Absolwent Berklee College of Music. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, okrzyknięty przez krytykę „najbardziej kreatywnym i bezkompromisowym artystą młodego polskiego jazzu”. Po głośnym zwycięstwie na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 występuje na całym świecie, a każda jego płyta staje się wydarzeniem. Współpracował z gigantami muzyki współczesnej, jak Philip Glass, Steve Reich, czy Krzysztof Penderecki, wybitnymi postaciami światowego jazzu, takimi jak Randy Brecker, Avishai Cohen, Victor Mendoza, czy Michał Urbaniak.

Po koncercie zwyczajowo odbędzie się jam session.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm