Aktualności
Dark Forecast online11 grudnia w serwisach streamingowych premiera najnowszego albumu Piotra Schmidta

Od tego dnia płyta „Dark Forecast” dostępna będzie online, w takich serwisach jak Spotify, Tidal, Deezer, Amazon, AppleMusic i innych. 

Link do płyty gdzie już można zapisać ją w swojej playliście: https://save-it.cc/o-tonemusic/dark-forecast

11 grudnia o 20:00 na Facebooku odbędzie się również premiera ekskluzywnego wywiadu z Piotrem Schmidtem. Z okazji światowej premiery online płyty „Dark Forecast” zespołu Piotr Schmidt Quartet od będzie się wyjątkowy wieczór w Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu w Chorzowie. W programie: ekskluzywna rozmowa z trębaczem m.in o najnowszym albumie „Dark Forecast”, solowa improwizacja na nowym instrumencie, niepublikowany wcześniej klip video, oraz fragmenty koncertu kwartetu Piotra Schmidta z MDK Batory w Chorzowie z festiwalu Jazz i Literatura 2020 promującego najnowszy album. 11 grudnia 0 20:00 na Facebooku z profilu Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu lub Piotr Schmidt Music. 

Krążek „Dark Forecast” ukazał się 27 listopada br. nakładem wydawnictwa SJRecords. Piotr Schmidt tym razem do swojego kwartetu (Wojciech Niedziela, Maciej Garbowski, Krzysztof Gradziuk) zaprosił dwóch gości z za oceanu – amerykańskiego saksofonistę Waltera Smitha III oraz kanadyjskiego gitarzystę, na co dzień mieszkającego w Nowym Jorku, Matthew Stevensa. Walter Smith III znany jest ze współpracy z takimi artystami jak Ambrose Akinmusire, Terrence Blanchard, Aaron Parks czy Eric Harland, natomiast Matthew Stevensa można na usłyszeć razem z Esperanzą Spalding czy Christianem Scottem. Obaj artyści współtworzą też m.in. projekt „In Common”. 

YouTube „You Don't Know What You Got Till It's Gone”: 


„Dark Forecast zbudowany jest podobnym nastrojem, jak album dedykowany Tomaszowi Stańko, gdzie liryzm jazzu jest nastrojem, który wypracowuje cały zespół, a trębacz jest znamienitym solistą, który bawi się melodią dodając do niej to wszystko, co z – często banalnej i prostej kompozycji – czyni rozbudowaną, artystycznie kreatywna formę. Nie może być przecież inaczej, gdy w zespole są osobowości o niezwykłym i rozległym potencjale, wrodzonej ekspresyjności oraz nienagannej technicznej wirtuozerii. Tworzy to z kwartetu/kwintetu Piotra Schmidta określony spójny organizm, który ze lekkością porusza się w pięknej, jazzowej strukturze. I czyni to nie tylko interpretując standardy Krzysztofa Komedy („ Ballad from Knife in the Water” i „Ballad For Bert”), ale przede wszystkim w ciekawych i utrzymanych w ryzach elokwentnego jazzu autorskich kompozycjach trębacza. To dziewięć ciekawych, utrzymanych głównie w balladowym i subtelnym porządku, kompozycji przyporządkowanych określonej konwencji (...)”.
Dionizy Piątkowski (Era Jazzu) 

„Uważny słuchacz doceni niesamowity poziom muzykalności i kreatywności, jaki nam ci doświadczeni muzycy serwują. Ten kwartet to nie tylko trębacz z akompaniamentem: to naturalny organizm wykonawczy, w całości odpowiedzialny za produkt końcowy. Zamknij oczy i wsłuchaj się…”
Adam Baruch (www.adambaruch.com

YouTube „Psychokinetic Time”: 


JAZZ FORUM 12/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Pociąg do muzyki

Grażyna Łobaszewska

Płyta miesiąca

Sylwester Ostrowski & Jazz Forum Talents feat. Bobby Watson, Logan Richardson, Keyon Harrold

Jammin’ with KC

  • Ocena - 4
Linki
Z galerii

Leszek Możdżer

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm