Aktualności
David Murray fot. Jan RolkeDAVID MURRAY BLACK SAINT QUARTET W HIPNOZIE

Paweł BrodowskiW niedzielę 15 lutego o godz. 20.00 w Jazz Clubie Hipnoza przy Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach wystąpi słynny amerykański saksofonista David Murray i jego Black Saint Quartet. Zespół zagra w składzie: Murray - ts, Lafayette Gilchrist - p, Jaribu Shahid - b oraz Steve McCraven - dr.

Murray, uważany za jednego z czołowych przedstawicieli tzw. New Black Music, wypłynął na fali awangardy free-jazzowej lat 70., ale w swojej twórczości wielokrotnie zwracał się w stronę tradycji czarnej muzyki, do źródeł bluesa, gospel, a także epoki swingu.

Do chwili obecnej zrealizował ponad sto autorskich albumów i wziął udział w niezliczonej ilości muzycznych sesji. W opinii melomanów i krytyków muzycznych najlepszą część jego dorobku znajdziemy na płytach nagranych w latach 80. dla wytwórni Black Saint – właśnie do tego okresu saksofonista powraca teraz z zespołem Black Saint Quartet.

Wybitny artysta wielokrotnie gościł w Polsce, odwiedzał Kraków, Poznań, Warszawę, Bielsko-Białą, dając koncerty przy wypełnionych po brzegi salach koncertowych i klubach, po raz ostatni w marcu ubiegłego roku jako David Murray Quartet z gościnnym udziałem Cassandry Wilson dał porywający koncert w warszawskiej Sali Kongresowej pod szyldem Ery Jazzu promując swój ostatni projekt z płyty „Sacred Ground”.

www.myspace.com/davidmurraymusic

en.wikipedia.org/wiki/Soul_Note

www.emusic.com/features/hub/blacksaint/index.html?fref=703922

Bilety na koncerty są dostępne w sieci: Ticketportal - punkt sprzedaży w
siedzibie Górnośląskiego Centrum Kultury; czynny: poniedziałek - piątek
w godz. 9.00 - 17.00; rezerwacje tel. 0 32 609 03 21 oraz w internecie:
www.ticketportal.pl

Sprzedaż biletów także w Jazz Clubie Hipnoza: codziennie w godzinach
otwarcia klubu i przed koncertem, telefon: +32/ 785 71 30
  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm