Aktualności

Diana Krall
28.06.2019 (piątek)TAURON Arena
ul. Lema 7
Kraków
18.30 otwarcie bram
20.00 początek koncertu

Bilety będzie można kupić już od poniedziałku, 3 grudnia na stronach serwisu Eventim

Diana Krall w Krakowie!Sławna kanadyjska pianistka i wokalistka  wystąpi 28 czerwca w Tauron Arenie.

Jedyny koncercie w Polsce!

Diana Krall - fortepian, śpiew
Robert Hurst - kontrabas
Karriem Riggins - perkusja
special guest
Joe Lovano - saksofon tenorowy i sopranowy

Jedna z najbardziej popularnych jazzowych wokalistek odwiedzi Polskę 28 czerwca 2019 roku.  Diana Krall wystąpi w TAURON Arena Kraków prezentując przekrojowy repertuar uwzględniający jej najważniejsze utwory i największe przeboje.

Diana Krall urzeka słuchaczy swoim subtelnym głosem już ponad 25 lat. Pierwsze wielkie sukcesy odniosła w latach dziewięćdziesiątych, a jej płyty regularnie pokrywały się wtedy złotem i platyną. Największą sławę przyniósł jej album „When I Look In Your Eyes” z 1999 roku, który aż 52 tygodnie spędził na szczycie jazzowego notowania Billboardu i przyniósł Dianie aż dwie nagrody Grammy.

W nowym tysiącleciu artystka nie spoczęła na laurach stale nagrywając i koncertując. Ostatnia jej płyta, nagrana z Tonym Bennettem, zatytułowana „Love Is Here To Stay” z piosenkami George'a i Iry Gershwinów, ukazała się w 2018 r. i zajęła pierwsze miejsce na liście Top Jazz Albums Billboardu.

W trakcie swoich tras koncertowych Diana Krall nie omijała Polski, a każdy jej koncert był niezwykle ciepło przyjmowany przez publiczność ceniącą sobie jej bogaty dorobek, z którym już w czerwcu odwiedzi Kraków.

Diana Krall wystąpi w Krakowie prezentując przekrojowy repertuar uwzględniający jej najważniejsze utwory i największe przeboje. Akompaniować jej będą niezwykle cenieni muzycy.

Na kontrabasie zagra Robert Hurst,siedmiokrotny zdobywca Grammy, który współpracował, między innymi, z Paulem McCartney, Stingiem, Chrisem Botti czy legendarnym Pharaohem Sandersem.

Za perkusją zasiądzie Karriem Riggins, , podopieczny legendarnego Raya Browna, znany ze współpracy z Oscarem Petersonem, Miltem Jacksonem, Donaldem Byrdem, a także Kanye Westem, Commonem czy Paulem McCartneyem i wieloma innymi muzykami.

Gościem specjalnym koncertu będzie Joe Lovano, zdobywca Grammy, mający na koncie współpracę z Lonnie’m Smithem, Johnem Scotfieldem, nauczyciel Jeffa Coffina.

Organizator: Knock Out Productions

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm