Aktualności

Dla Syrii po góralsku
11.11.2015, godz. 18.00 
Dworzec Tatrzański
ul. Krupówki 12
Zakopane
Bilety: 25, 50, 100 zł

Sprzedaż biletów, fantów oraz kwestę dla PAH prowadzić będą artyści biorący udział w wydarzeniu.

Zainteresowanych wsparciem akcji prosimy o kontakt pod adresem e-mail: razemdlasyrii@dworzectatrzanski.pl

https://www.facebook.com/events
/533980020101045/


Dla Syrii po góralsku w ZakopanemNa koncercie 11 listopada w Dworcu Tatrzańskim, z którego dochód zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej SOS Syria, wystąpią:

Aga Zaryan
Trebunie Tutki
Jan Karpiel Bułecka
Andrzej Bachleda
Vienio
Duże Pe (Masala Soundsystem)

Prowadzenie: Paulina Młynarska i Jurek Jurecki

„Ludzka fala kieruje się ku nie zawsze trafnie wybranemu brzegowi. Zawsze jednak z odrobiną nadziei, iż brzeg przyjmie ją, nie pozwoli odpłynąć z powrotem…” (Andrzej Ziemilski, „Cud na Kasprowym”)

Zakopiańczycy, Górale, Polacy, Europejczycy Nie czas na zadawanie pytań kto stoi za potworną wojną w Syrii, kryzysem migracyjnym i klęską humanitarną. Ważniejsza jest nasza odpowiedź na prośbę o wsparcie człowieka uciekającego przed śmiercią.

My, w Polsce i Zakopanem mamy szczęście, żyjemy w pokoju, często we własnych domach czy mieszkaniach, mamy pracę, jedni lepszą, inni gorszą, ale jednak pozwalająca zaspokajać przynajmniej podstawowe potrzeby. Uchodźcy nie mają nic. Mogą polegać już tylko na nas. Stoimy naprzeciw dramatycznych historii ludzi, którym tak zwyczajnie po ludzku potrzebna jest nasza wyciągnięta dłoń. Też mają marzenia, chcą spokoju, chcą mieć dom. Wszystko jedno jaki, byle bezpieczny. Być może nie musimy oddawać im naszych mieszkań, sal gimnastycznych w szkołach, nie musimy siadać w nimi przy jednym stole, lecz możemy im pomóc na wiele różnych sposobów, a przede wszystkim posłać w ich stronę przekaz: wesprzemy Was w miarę naszych możliwości, jesteście tu bezpieczni i nie musicie się już bać. Niech charytatywny koncert „Dla Syrii po góralsku”, będzie naszą wiadomością, ale także aktem dobrej woli.

Przyjdźcie, razem pomóżmy uchodźcom z Syrii. A przy okazji dobrze spędźmy czas.

Wieczór „Dla Syrii po góralsku” otworzy wystawa fotografii Macieja Moskwy „Syria”. Zdjęcia są zapisem jego podróży do ogarniętego wojną kraju, którą odbył z pracownikami Polskiej Akcji Humanitarnej.

Dochód z koncertu, sprzedaży fantów przekazany zostanie Polskiej Akcji Humanitarnej SOS Syria

  MKIDN stoart       stoart       stoart     psj      ejm