Aktualności

Trasa

20.08 Teatr Boto, Sopot
23.08 Stare Sioło, Wetlina
24.08 Śląski Jazz Club, Gliwice
25.08 Mjazzga, Elbląg

Dominik Bukowski Quartet w trasieSierpniowe tournée zespołu czołowego wibrafonisty: Sopot, Wetlina, Gliwice, Elbląg

Kwartet Dominika Bukowskiego wystąpi 20 sierpnia, w Sopocie, 23 sierpnia w Wetlinie, 24 w Gliwicach, 25 sierpnia w Elblągu. Do swojego zespołu Dominik zaprosił muzyków młodego i średniego pokolenia: Emila Miszka, Adama Żuchowskiego i Patryka Dobosza.

Dominik Bukowski - wibrafon, kalimba
Emil Miszk - trąbka
Adam Żuchowski - kontrabas
Patryk Dobosz - perkusja

Niedawno ukazała się najnowsza płyta zespołu pt. „Sufia”, która zdobywa bardzo dobre recenzje i była umieszczana w rankingach najlepszych płyt jazzowych 2016 roku.Repertuar stanowią pieśni ludowe zebrane ze zbiorów Oskara Kolberga oraz kompozycje własne inspirowane kulturą polską i bliskowschodnią, przedstawione w idiomie jazzu. Na płycie wystąpił również wybitny trębacz z Nowego Jorku Amir ElSaffar.Zespół czerpie pełnymi garściami z szeroko rozumianej muzyki etnicznej, głównie starej muzyki arabskiej tzw. makam, jak również polskiego folkloru, i przekłada to wszystko na idiom jazzowy z elementami muzyki współczesnej.

Kwartet Bukowskiego stanowi pomost kulturowy między tradycją Bliskiego Wschodu a zachodnimi tradycjami muzycznymi. Kompozycje zespołu charakteryzują się pełnymi ekspresji improwizacjami, innym razem wyciszeniem i kontemplacją muzyczną.

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm