Aktualności

Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski
25.06.2017 (niedziela), godz. 19.30
Klasztor oo. Dominikanów
Sala Prowincjalskiej
ul. Freta 10

Warszawa

Dorota Miśkiewicz i Napiórkowski u DominikanówWyjątkowe duo wystąpi 25 czerwca w klasztorze oo. Dominikanów przy ul. Freta w Warszawie

Koncert odbędzie się w ramach cyklu Charytatywna_Kultura, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na dofinansowanie letniego wyjazdu dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta. Cegiełki w cenie 40 złotych będzie można nabyć na miejscu przed koncertem.

W pierwszą niedzielę wakacji przed warszawską publicznością wystąpi duo: Dorota Miśkiewicz - śpiew i Marek Napiórkowski - gitara. Podczas koncertu na Freta 10 będzie można usłyszeć najbardziej znane piosenki z solowych płyt Doroty Miśkiewicz, utwory z muzyką Grzegorza Wasowskiego, z tekstami Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego oraz standardy jazzowe w zaskakujących interpretacjach. Publiczność będzie mogła przekonać się, jak wiele może się zdarzyć na scenie oraz w sferze dźwięku, gdy na scenie występują wybitne osobowości – wokalistka i gitarzysta.

Dorota Miśkiewicz jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów oraz pomysłodawczynią bezprecedensowego projektu PIANO.PL, nagrodzonego prestiżowymi nagrodami muzycznymi. Jest znana szerokiej publiczności za sprawą dokonań wokalnych. Nagrała sześć autorskich płyt, a także jako jedna z nielicznych wokalistek na świecie śpiewała i nagrywała w duecie z Cesarią Evorą. Współpracowała również m.in. ze Stefano Bollanim, Nigelem Kennedym, Davidem Murrayem, Louisem Winsbergiem, Kepą Junkerą, Tomaszem Stańko oraz wieloma innymi artystami.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat kształtuje własny, niepowtarzalny język muzyczny i wyjątkowe brzmienie. Był wielokrotnie nagradzany najważniejszymi polskimi nagrodami muzycznymi. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami. Na szczególną uwagę zasługują jego albumy solowe: „Nap” (2005), „Wolno” (2007, złota płyta), „KonKubiNap” (2011), „UP!” (2013), „Celuloid” (2015). Współpracował m.in. z takimi artystami jak:  Metheny, Mino Cinelu, Marcus Miller, Anna Maria Jopek, Tomasz Stańko, Henryk Miśkiewicz, Urszula Dudziak, Leszek Możdżer, Ewa Bem, Wojciech Karolak czy Jan Ptaszyn Wróblewski.

Koncert duetu Dorota Miśkiewicz i Marek Napiórkowski odbędzie się w ramach cyklu wydarzeń pod tytułem „Charytatywna_Kultura”, który obejmuje m.in. koncerty, spotkania z podróżnikami, aktorami, pisarzami. Dotychczas odbyły się koncerty New Trio w składzie Mateusz Smoczyński, Jan Smoczyński, Michał Miśkiewicz oraz  Voytek Proniewicz & Duo Roszkowski, a także spotkanie z Kingą Baranowską – zdobywczynią ośmiotysięczników. Organizatorem jest grupa Charytatywni Freta. Cykl jest realizowany w celu  umożliwienia jak najszerszej publiczności udziału w ciekawych wydarzeniach oraz poszerzenia wiedzy i zainteresowań podopiecznych Grupy. Dochód ze sprzedaży cegiełek zostanie przeznaczony na sfinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla podopiecznych grupy Charytatywni Freta.

Dodatkowe informacje:
Grupa Charytatywni Freta działa przy klasztorze oo. Dominikanów w Warszawie od 2011 roku. Jej zadaniem jest pomoc ubogim i potrzebującym dzieciom oraz ich rodzinom. Prowadzi program dożywiania w szkołach, którym objętych jest ok. 250 dzieci w całej Polsce oraz współpracuje z fundacjami, grupami i świetlicami działającymi przy klasztorach dominikańskich. Oprócz tego do potrzebujących rodzin trafia pomoc w postaci paczek świątecznych czy wyprawek szkolnych. Podopieczni grupy korzystają z programu korepetycji, stypendiów naukowych i sportowych, warsztatów teatralnych, artystycznych i kulinarnych, ferii w mieście oraz wyjazdów wakacyjnych.

Więcej informacji na temat działania grupy Charytatywni Freta można znaleźć na stronie http://charytatywnifreta.dominikanie.pl/ oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/CharytatywniFreta

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm