Aktualności
Dudziak & Auguścik na Ladies’ Jazz Festival

Maciej FarskiZamiast Ewy Bem 20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni wystąpi Ula Dudziak z Grażyną Auguścik.

Festiwal miała otwierać w niedzielę 20 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni Ewa Bem, ale z osobistych przyczyn od siebie niezależnych zmuszona została odwołać swój koncert. Zastąpi ją Urszula Dudziak z gościnnym udziałem Grażyny Auguścik.

Uli Dudziak nikomu nie trzeba przedstawiać: jest największą polską wokalistką jazzową, występowała i nagrywała z takimi sławami jak Bobby McFerrin, Herbie Hancock, Jaco Pastorius, Michael Brecker, Nina Simone, Sting, czy Dee Dee Bridgewater. Jako jedyna miała solowe koncerty w Carnegie Hall... To dobry duch Ladies’ Jazz Festival i wzór nie tylko dla polskich wokalistek, ale całej rzeszy światowej sławy dam jazzu, które głośno przyznają się do inspiracji Urszulą Dudziak m.in. Dianne Reeves, Esperanza Spalding, Terry Lyne Carrington.

Urszula Dudziak wystąpi na Ladies’ Jazz Festival w niedzielę 20 sierpnia o godzinie 20:00. Koncert odbędzie się w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Artystce towarzyszyć będzie inna polska eksportowa gwiazda jazzowa, mieszkająca od lat w Chicago Grażyna Auguścik.

www.ladiesjazz.pl

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm