Aktualności
Dzień Dobroczynności TPU w Warszawie

Taisa Katrynets18 maja w Domu Kultury Śródmieście odbędzie się Dzień Dobroczynności Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy

Dzień Dobroczynności TPU – to wydarzenie charytatywne, organizowane już poi raz drugi przez Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy. Głównym celem inicjatywy jest pozyskanie środków pieniężnych niezbędnych do kontynuacji prowadzonej przez TPU od kilku lat akcji „DZIECI MAJDANU – RATUNEK”.

W ramach tejże akcji udzielamy pomocy (głównie w formie transportów darów) podopiecznym trzech domów dziecka na wschodniej Ukrainie, z miast Mariupol, Pokrowsk i Mikołajew, a także pomagamy dzieciom będącym ofiarami konfliktu zbrojnego na Ukrainie, które nie mogą liczyć na odpowiednią opiekę na miejscu, poprzez organizowanie ich leczenia w polskich placówkach medycznych.

W ramach Dnia Dobroczynności TPU  zaplanowane zostały: aukcja charytatywna, konkurs z wieloma ciekawymi nagrodami od licznych partnerów i firm wspierających akcję, występ młodych talentów pianistycznych, pokaz ukraińskiej sztuki walki „hopaka”, degustacja kuchni oraz napojów ukraińskich.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą: m.in. muzycy jazzowi pianista Rafał Stępień i kontrabasista Andrzej Zielak, a także pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce Pako Sarr oraz aktorka i piosenkarka Adrianna Gruszka

Zeszłoroczna, pierwsza edycja Dnia Dobroczynności okazała się prawdziwym sukcesem i cieszyła się dużym  oddźwiękiem i rozgłosem. Udało się nam zorganizować siedem misji z pomocą humanitarną do ww. domów dziecka. Przekazaliśmy ponad 10 ton odzieży, środków czystości, produktów żywnościowych, leków, 10 komputerów, mnóstwo zabawek, kilkanaście rowerów, oraz wiele innych darów, które są bardzo potrzebne dzieciom w ich życiu codziennym. W tym roku planujemy nadal wspierać naszych podopiecznych oraz rozszerzyć współpracę w organizacjami ukraińskimi zajmującymi się pomocą biednym rodzinom na Ukrainie.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na stronie www.dziendobroczynnosci.pl

Jednocześnie trwa zbiórka pieniężna dla wsparcia naszej inicjatywy, do której można się dołączyć, ofiarując dowolną kwotę przez stronę https://pomagam.pl/og5akpwi

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm