Aktualności

Dzień Edukacji Muzycznej 2017
19.10.2017
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1
ul. Miodowa 22c-d
Warszawa

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej w zakładce REJESTRACJA. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września 2017 roku.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. 

Dzień Edukacji Muzycznej 201714. edycja odbędzie się 19 października w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie szkoleniowe przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych oraz dyrygentów chóralnych. Ma na celu prezentację nowatorskich metod nauczania, nowych publikacji nutowych oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych. Tegoroczna, 14. edycja wydarzenia odbędzie się 19 października w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Zapisy przyjmowane są do 30 września.
Ponad dwadzieścia lekcji pokazowych i wykładów prowadzonych przez najlepszych pedagogów muzycznych w Polsce, warsztaty dla dyrygentów chóralnych, zajęcia z psychologiem muzyki, a na koniec koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży.

Dzień Edukacji Muzycznej to wydarzenie cykliczne o charakterze edukacyjnym i zasięgu ogólnopolskim, przeznaczone dla nauczycieli szkół muzycznych wszystkich stopni oraz dyrygentów chóralnych. Ma na celu prezentację nowatorskich metod nauczania, nowych publikacji nutowych oraz wymianę doświadczeń pedagogicznych.

Na tegoroczny Dzień Edukacji Muzycznej złożą się lekcje pokazowe dotyczące metodyki nauczania gry na fortepianie, skrzypcach, kontrabasie, akordeonie, flecie, klarnecie, oboju, saksofonie i fagocie, a także pracy z zespołami kameralnymi, w tym z kwartetem smyczkowym, głosem solowym z towarzyszeniem fortepianu oraz zespołem dixielandowym. Po raz kolejny zorganizowane zostaną cieszące się ogromnym zainteresowaniem warsztaty dla dyrygentów chóralnych. Dodatkowo, program został poszerzony o wykłady psychologa muzyki: poruszony zostanie temat wzmacniania motywacji w codziennym ćwiczeniu na instrumencie oraz strategii psychologicznego przygotowania uczniów do występów publicznych. Odbędzie się także prezentacja dotycząca wykorzystywania nowoczesnych multimediów w edukacji artystycznej. 

Zwieńczeniem Dnia Edukacji Muzycznej 2017 będzie koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie, a także Grodziskiego Chóru Bogorya pod dyrekcją Marcina Łukasza Mazura.

Szczegółowy program i dodatkowe informacje są zamieszczone i będą aktualizowane na stronie DEM, stronie PWM oraz na Facebooku.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm