Aktualności

Bilety na trasę koncertową Marcusa Millera: Eventim.pl
EABS obok Marcusa Millera na Laid Back TourWrocławski septet otwierać będzie koncerty jesiennej trasy mistrza gitary basowej.

Marcus Miller po trzech latach wraca do Polski z nową płytą. W ramach światowej Laid Black Tour w listopadzie wystąpi w Gliwicach, Poznaniu, Gdyni, Warszawie oraz we Wrocławiu. Jego koncerty otworzy wrocławski septet muzyczny EABS!

,,Propozycja zagrania dużej trasy obok Marcusa Millera i jego zespołu promującego najnowszy album dla Blue Note, to było coś więcej niż spełnienie marzeń. My nawet nie zdążyliśmy tego wymarzyć, a to zdarzyło się w realnym świecie. Jesteśmy bardzo podekscytowani tym faktem, zwłaszcza, że będziemy mogli pokazać naszą twórczość jeszcze szerszej publiczności. Nie wiemy w tej chwili co jeszcze się wydarzy, ale już teraz czujemy, że to będzie bardzo ważny punkt w naszej pięknej muzycznej przygodzie! Mamy też nadzieję, że uda nam się pograć wspólnie z Marcusem w finale. Najlepiej na dwie perkusje i dwa basy! Nie możemy się doczekać.’’ – Zespół EABS.


fot. dr Hubert Misiaczyk 

Rok 2017 był bez wątpienia wielkim wejściem na scenę jazzową septetu EABS. O ich debiutanckim krążku napisano w zasadzie wszystko. Album„Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” to “(...) najlepsze, co w tym kraju spotkało dorobek Krzysztofa Komedy od czasu ‘Litanii’Tomasza Stańki” wspominał w recenzji dla Polityki Bartek Chaciński. Później płyta pojawiała się praktycznie we wszystkich rocznych podsumowaniach, zdobywając również szereg nagród…

Wrocławski septet EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Debiutancki krążek EABS, pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu – Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

Album odbił się szerokim echem we wszystkich mediach. Świadczą o tym liczne bardzo pozytywne recenzje, artykuły i duże artykuły m. in. w tygodniku „Polityka”, czy okładka magazynu Jazz Forum. Zespół zdobył również nagrodę EMOCJE od Radio Wrocław Kultura.

https://www.facebook.com/LaidBlackTour.MarcusMiller.Listopad2018/ 

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm