Aktualności

Urodziny Klubu SPATiF
EABS
1.02.2019, godz. 20.00
SPATiF
Al. Ujazdowskie 45
Warszawa

Bilety: 30/40/50

EABS w WarszawieWrocławska supergrupa zagra 1 lutego na drugie urodziny Klubu SPAtiF

Mijają dwa lata od otwarcia przestrzeni SPATiFu w nowej, odświeżonej odsłonie, z programem artystycznym i salą koncertową. Świętowanie urodzin rozpocznie koncert grupy EABS (Electro Acoustic Beat Sessions). Wrocławski sepytet w przeddzień wydania nowego albumu pożegna symbolicznie temat Krzysztofa Komedy.

Debiutancki krążek pt. „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)” w całości poświęcony jest twórczości legendy polskiego jazzu. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych twórców, czego najlepszym przykładem jest i ten album. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. Komeda mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadany.

Od premiery płyty zespół zdążył zagrać blisko 70 koncertów m.in. w legendarnym Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz na festiwalach Spring Break 2019, XJAZZ w Berlinie, Woodstock, Jazz nad Odrą, Tauron Nowa Muzyka Katowice.

EABS wystąpił także na krótkiej trasie koncertowej w Chinach (Xiamen, Guangzhou i w Shenzhen) oraz w Wielkiej Brytanii (Londyn [KOKO, Total Refreshment Centre], Manchester, Liverpool). Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii EABS zagrał półgodzinną sesję u samego Gilles’a Petersona.

• Mateusz Trójka - Program 3 Polskiego Radia 2017
• GaMa - najlepszy polski album Gazeta Magnetofonowa
• Najlepszy Zespół Elektryczny 2017 Jazz Forum
• Nominacja do Paszportów Polityka 2017
...to tylko niektóre z wyróżnień.

EABS
Marek Pędziwiatr - klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak - perkusja
Vojto Monteur - gitara elektryczna
Paweł Stachowiak - gitara basowa
Spisek Jednego - gramofony
Olaf Węgier - saksofon
Jakub Kurek - trąbka

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm