Aktualności
Bogusław SchaefferFESTIWAL BOGUSŁAWA SCHAEFFERA

JFFestiwal Bogusława Schaeffera odbywał się będzie w trzech miastach Polski – 18 listopada w Katowicach, 20 listopada w Krakowie i 27 listopada w Warszawie.

Uroczyste zakończenie festiwalu poświęconego twórczości wybitnego kompozytora, muzykologa, dramaturga, grafika i pedagoga – w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.


18.11 KATOWICE

,,Bogusław Schaeffer „80-Preludium do Nieskończoności”
Teatr Śląski im. Wyspiańskiego (scena Kameralna) w Katowicach 18 listopada, godz. 19.00

Wydarzenie w formie zamkniętego, multimedialnego widowiska performance z udziałem Bogusława Schaeffera. Kreacja najnowszej twórczości Artysty, połączona z schaefferowską formą muzyczną oraz ekspozycją jego twórczości klasycznej. Zobaczymy spektakl pt. „Multimedialne Coś”  z udziałem  samego Mistrza oraz aktorów: Marka Frąckowiaka, Waldemara Obłozy i Agnieszki Wielgosz przy wsparciu zespołu Camerata Silesia jako jednego z niewielu chórów wykonujących  kompozycje Schaeffera.

20.11 KRAKÓW

Bogusław Scheaffer „80. Preludium do Nieskończoności”
Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Krakowie Florianka, godz. 18.00

Reżyseria wieczoru: Maciej Sobociński.

Przed fortepianem, we własnej osobie: autor i kompozytor Bogusław Schaeffer. Benefis poprowadzą aktorzy – Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza, Agnieszka Wielgosz oraz gościnnie Błażej Wojcik i Sławomir Zubrzycki.

Opis projektu: Aktorzy nie są przygotowani do występu. Nie mają pojęcia o muzyce Mistrza, wszystko ich zaskakuje. W  ferworze zapominają o beneficjencie. Artysta cierpliwie znosi skandal. Meritum akcji to próby sprostania zagmatwanej sytuacji i opanowywania emocji.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski

27.11 WARSZAWA

,,Era Schaeffera”
Centrum Sztuki Współczesnej Laboratorium, 27 listopada, godz. 19.00

„Improwizacja w Obrazach  na 8 artystów, Orkiestrę, Kwartet”
reżyseria, inscenizacja: Maciej Sobociński; designer: Janusz Kaniewski,
produkcja: Aurea Porta

Osoby: Bogusław Schaeffer
Aktorzy: Marek Frąckowiak, Waldemar Obłoza, Agnieszka Wielgosz
Tancerz: Witold Jurewicz
Dyrygent Agnieszka Duczmal oraz Orkiestra PR Amadeus p/d Agnieszki Duczmal, Kwartet Olgi Szwajgier, Urszula Dudziak, Andrzej Smolik

Warszawskie wydarzenie odbędzie się w formie interaktywnego, audiowizualnego, multimedialnego widowiska performance z udziałem Jubilata, Orkiestry Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, Kwartetu Olgi Szwajgier, Urszuli Dudziak, Andrzeja Smolika oraz aktorów; Marka Frąckowiaka, Waldemara Obłozy i Agnieszki Wielgosz.

W ramach projektu zostanie zaprezentowana przestrzeń teatralna dźwięku i obrazu. Wykonawcy staną się w całości instrumentem w  multimedialnej
przestrzeni.

Celem Festiwalu jest  prezentacja twórczości muzycznej i dramaturgicznej Bogusława Schaeffera w kontekście 80 lat jego życia. Ma to być początek corocznych międzynarodowych spotkań z twórczością Schaeffera.

Organizatorzy pragną stworzyć tradycję corocznych spotkań artystów skupiających się wokół teatralnej i muzycznej twórczości Bogusława Schaeffera połączonych z możliwością szerokiej  prezentacji starszych i nowych dzieł Artysty w konfrontacji z upływającym czasem.

Tegoroczne wydarzenie będzie pierwszym Festiwalem Awangardy Muzyczno-Teatralnej Schaeffera. Rokrocznie będą prezentowane nowe tematy z dziedziny muzyki, teatru i performance. Projektem zainteresował się m.in. Kronos Quartet, który już zapowiedział swoją obecność na Festiwalu w 2010 roku

Projekt jest prowadzony przez Fundację Aurea Porta reprezentowaną przez Krystynę Gierłowską i Marka Frąckowiaka.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz

 


 
JAZZ FORUM 6/2020

Aktualnie w sprzedaży
Więcej >>>

Orient Express

The Consonance Trio

Płyta miesiąca

Marcin Wasilewski Trio w/Joe Lovano

Arctic Riff

  • Ocena - 5
Linki
Z galerii

Jam Session: the making of jazz

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm