Aktualności
Festiwal Tradycji i Awangardy MuzycznejErnst Reijseger, Mats Gustafsson & Ensemble E, Damasiewicz na festiwalu KODY w Lublinie, 11-15 maja

W dn. 11 maja rusza 14. edycja Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. Na program składa się jedenaście koncertów, w tym siedem premier światowych, jedna premiera polska, warsztaty i wystawa partytur graficznych.

Podczas Festiwalu wystąpią genialni artyści z Polski i zagranicy – tacy jak: Ernst Reijseger, Mats Gustafsson & Ensemble E, Krzysztof Knittel czy Piotr Damasiewicz.


Mats Gustafsson fot. Eckhart Derschmidt

KODY to festiwal, który jest miejscem spotkań, przenikania się całego spektrum tradycji muzycznych, szkół, technik – a co najważniejsze – tego, co przeszłe, z tym, co teraźniejsze. Efektem tych połączeń jest nowa muzyka.

KODY od początku istnienia namnażają coraz to nowe treści kulturowe, potęgują, są źródłem multiplikacji, co naprowadziło organizatorów na eksplorację kolejnego wątku – 14. Festiwal KODY skupi się wokół hasła „Kody w kwadracie. Multiplikacje”.

KODY kolejny raz, przywołując archaiczne rytuały, budząc duchy przodków, penetrując teraźniejszość oraz korzystając z nowoczesnej racjonalności i narzędzi współczesności będą próbowały opisać świat – uduchowić materię, dać ziemski kształt boskiemu absolutowi.

Większość wydarzeń jest bezpłatna, a wejściówki są do odebrania na portalu Evenea.

Program: https://kody-festiwal.pl/program/


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm