Aktualności
Festiwale, ale…

Asia PieczykolanWiosenne festiwale jazzowe przełożone zostały na późniejsze terminy.

Pandemia koronawirusa spustoszyła nasze życie muzyczne. Niemal z dnia na dzień, publikowana w każdym kolejnym numerze JAZZ FORUM, stała rubryka „Tu się gra jazz”, w której zapowiadamy najbliżej koncerty i festiwale jazzowe w całej Polsce, stała się nieaktualna. Zamknięte zostały sale koncertowe, teatry, kina, domy kultury, kluby... Ogniskujące uwagę duże festiwale, planowane w marcu, kwietniu i maju, przełożone zostały na terminy późniejsze, niektóre z nich odbędą się dopiero na jesieni.

JAZZ JANTAR
Gdański festiwal odbywający się w klubie Żak w Gdańsku jest rozciągnięty w czasie, na przestrzeni roku ma trzy odsłony, w trzech różnych porach roku – Jazz Jantar Zima, Wiosna i Jesień. Edycja zimowa odbyła się zgodnie z planem w dn. 7 - 9 lutego, natomiast Jazz Jantar Wiosna, który miał się odbyć w dn. 12 - 21 marca, został przełożony na końcówkę maja.

Jak informują na Facebooku organizatorzy: „Wstępnie 5 (z 9) koncertów udało się przełożyć na przedostatni i ostatni weekend majowy (tak, jesteśmy pełni optymizmu! może przedwcześnie, ale nie ma co martwić się na zapas)”.
https://www.jazzjantar.pl/

SZCZECIN JAZZ
Szczeciński festiwal miał odbyć się w dn. 12 - 25 marca. W ramach 5. edycji miała planowana była również Gala Laureatów Jazz Top magazynu Jazz Forum (19 marca Filharmonii w Szczecinie). Organizatorzy postanowili przesunąć terminu imprezy, jednak aktualna data nie jest jeszcze znana.

„Każda agencja współpracująca przy tegorocznym festiwalu, potwierdziła chęć dalszej współpracy i możliwość przeniesienia koncertów na inne terminy w 2020 roku. Bardzo prosimy wszystkich Państwa o cierpliwość”
https://saa.pl/aktualnosc/uwaga-przekladamy-szczecin-jazz-2020

WĄBJAZZNO FESTIVAL
Nie mieli również szczęścia inicjatorzy zupełnie nowego przedsięwzięcia, które miało odbyć się w Wąbrzeźnie w dn. 20-22 marca. Organizatorzy także zdecydowali się przenieść festiwal na inny termin.

„Jesteśmy w stałym kontakcie z artystami i robimy wszystko, aby festiwal odbył się w ciągu następnych sześciu miesięcy.”
https://wabjazzno.pl/

GWIAZDY JAZZU W SANOCKIM DOMU KULTURY
Dziesiąta już edycja festiwalu, który prezentuje polską scenę jazzową, planowana była w dn. 24-29 marca.
Dyrektor Waldemar Szybiak musiał odwołać festiwal. Nowa data nie jest jeszcze znana.
http://www.sdksanok.pl/gwiazdy-jazzu-w-sdk.html

ERA JAZZU AQUANET JAZZ FESTIVAL
Poznański festiwal ma w ciągu roku dwie odsłony. Wiosenna miała odbyć się w dn. 3-5 kwietnia. W tym wypadku organizatorzy zadziałali bardzo szybko i ustalili nowe terminy koncertów: Kandace Springs - 1 lipca, Espen Eriksen / Grit Ensemble - 19 października, Andrea Motis - 17 kwietnia 2021.
https://jazz.pl/

JAZZTRZĘBIE FESTIVAL
Tegoroczna edycja w Jastrzębie Zdroju miała odbyć się w dn. 16 - 30 kwietnia.
Festiwal przełożony został na 8 – 11 lipca.
http://jazztrzebie.eu/

JAZZART FESTIVAL
Katowicki festiwal miał się odbyć się w dn. 25 - 30 kwietnia. Martyna Markowska – dyrektor artystyczna festiwalu pisze:

„Na późniejsze terminy wiosenne są przełożone projekty wizualne, istotny element JazzArtu, a w tym wystawa Henninga Bolte. Z końcem lata pragniemy zebrać polski line-up z koncertami na żywo, a w kwietniu na pewno nie poddamy się i na ile to możliwe, zaproponujemy koncerty solowe online. Część programu, głównie spoza kontynentu, zaprezentujemy za rok podczas 10 edycji”.
http://jazzartfestival.eu/

JAZZ NAD ODRĄ
Najlepszy w Polsce festiwal jazzowy (zdaniem kilku ostatnich dorocznych ankiet czytelników Jazz Forum) był planowany na 20 - 26 kwietnia. Ale i to wielkie święto jazzu zostało przesunięte.

„Pracujemy nad nowym terminem i już teraz wiemy, że będziemy mieli dla Was tylko pozytywne informacje. Jednak taki proces to szeroko zakrojona operacja logistyczna, dlatego w imieniu naszych producentów, promotorów, koordynatorów, a przede wszystkim samych artystów – prosimy o kredyt zaufania oraz kolejną porcję cierpliwości” – napisali na Facebooku organizatorzy.
https://jazznadodra.pl/

  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm