Aktualności

Gorzów Jazz Celebrations
Fjord Trio
10.03.2017, godz. 19.30
Jazz Club Pod Filarami
ul. Jagiełły 7
Gorzów Wielkopolski

Fjord Trio na Gorzów Jazz CelebrationsTorun Eriksen, Susan Weinert i Martin Weinert wystąpią 10 marca w Jazz Clubie Pod Filarami.

Fjord Trio
Torun Eriksen - śpiew
Susan Weinert - gitara
Martin Weinert - bas

Torun Eriksen
Norweska wokalistka o charakterystycznym, rozpoznawalnym głosie, ma coraz większą widownię na norweskiej i światowej scenie muzycznej. Jej karierę zapoczątkował debiut płytowy „Glittercard” wydany w słynnej wytwórni Jazzland Recordings Bugge Wesseltofta w 2003 r. Bugge Wesseltoft był producentem tego albumu, podobnie jak kolejnego „Prayers and Observations” z 2005 r. Przez ostatnie dwa lata Torun koncertowała z niemiecką gitarzystką jazzową Susan Weinert, z którą nagrała album Fjord w 2015 roku. Obecnie pracuje w duecie z uznaną artystką ECM, Julią Hülsmann, w Gorzowie wystąpi jednak właśnie z Susan Weinert.

Susan Weinert
Kiedy Mike Mainieri (zespół Steps Ahead) usłyszał po raz pierwszy grającą na gitarze Susan Weinert, nie mógł uwierzyć, że kobieta może tak potężnie grać i ad hoc wynajął ją na tournée ze swoim zespołem. Była później jeszcze wielokrotnie zapraszana do współpracy przez amerykańskich artystów, jednak praca nad własnymi projektami zawsze zajmowała najważniejsze miejsce. Do tej pory wydała co najmniej 12 albumów na całym świecie. Stosuje szeroką gamę stylów, spektrum muzyczne obejmuje cały zakres od emocjonalnych ballad wykonanych na gitarze akustycznej, aż po energiczny jazz-funk-rock grany na gitarze elektrycznej. Uwielbia eksperymentować, swobodnie wzbogacając brzmienie wykorzystując wirtualne efekty dźwiękowe.

Najważniejszym partnerem muzycznym i życiowym jest bez wątpienia basista Martin Weinert, prywatnie mąż Susan, którego również zobaczymy i usłyszymy w Gorzowie.


  MKIDN      stoart       stoart       stoart     psj      ejm